Podsumowanie tygodnia w Piekarach Śląskich - najważniejsze informacje z ostatnich 7 dni

000000podsumowanie tygonia

Nowe ścieżki rowerowe w Piekarach Śląskich

Ruszył przetarg na budowę zintegrowanego węzła przesiadkowego przy ulicy Papieża Jana Pawła II wraz ze ścieżkami rowerowymi. Którędy będą przebiegać nowe trasy? Odpowiedź na to pytanie znajdziemy TUTAJ.

Ferie 2021 w Piekarach Śląskich – propozycje dla najmłodszych

Obecnie stoimy na półmetku zimowej przerwy w nauce. W tym roku ferie zimowe odbywają się w całej Polsce równocześnie. Ze względu na obostrzenia spowodowane epidemią koronawirusa większość uczniów spędzi ten czas w swoich domach. By urozmaicić dzieciom te dwa tygodnie wolnego czasu MDK, MSP nr 5 i MSP nr 11 postanowiły zorganizować szereg zajęć online. Harmonogram spotkań znajdziemy TUTAJ.

Mieszkańcy Piekar Śląskich nie chcą biało-czerwonej flagi

W naszym mieście nie zostaną postawione maszty z biało-czerwonymi flagami. Rządowy projekt „Pod biało-czerwoną” w Piekarach Śląskich nie odniósł sukcesu – uzyskano jedynie 57% liczby wymaganych głosów. Mieszkańcom, którym miast również pomysł nie przypadł do gustu? Więcej na ten temat przeczytamy TUTAJ.

Sylwester – noc pościgów w Piekarach Śląskich

Piekary Śląskie w sylwestrową noc stały się miastem pościgów, a wszystko za sprawą dwóch nietrzeźwych kierowców. Mężczyznom jednak nie udało się uciec – jeden trafił w barierkę, a drugi w ogrodzenie. Ze szczegółami poczynań nietrzeźwych kierowców zapoznamy się TUTAJ.

Basen, spa, strzelnica sportowa – miasto szuka projektanta

Niemożliwe stało się możliwe – budowa krytego basenu wraz z licznymi obiektami rozpocznie się w niedalekim czasie. Aktualnie miasto ogłosiło przetarg dotyczący stworzenia koncepcji architektoniczno-budowlanej zagospodarowania wskazanego terenu. Budowa odbędzie się w systemie modułowym, co oznacza, że z każdego budynku będzie można korzystać jeszcze przed ukończeniem całej inwestycji. O tym jak będzie wyglądać nowy kompleks dowiemy się TUTAJ.

Historia kopalni na fotografiach dostępna online [GALERIA ZDJĘĆ]

Wystawa fotograficzna „Kopalniane Fotograficzne Kadry” została stworzona w ostatnich dniach wydobycia węgla w piekarskiej kopalni. Zdjęcia odzwierciedlają industrialne dziedzictwo i historię Piekar Śląskich. Wystawę możemy podziwiać na Placu Noblistów Śląskich od 4 grudnia 2020 roku. Teraz dostępna jest również w internecie. Galeria zdjęć dostępna jest TUTAJ.

Wyniki konsultacji społecznych dotyczących m.in. prohibicji

Od 16 listopada do 30 grudnia prowadzono konsultacje społeczne, które miały na celu zebranie opinii mieszkańców na temat godzin funkcjonowania handlu i usług oraz ograniczeń sprzedaży alkoholu na terenie naszego miasta. Wyniki głosowania znajdziemy TUTAJ.

Uważaj na drodze! Dwa potrącenia pieszych w Piekarach Śląskich

Marznący deszcz, mgła, słaba widoczność – w takich warunkach nie trudno o wypadek na drodze. W ostatnim czasie doszło do dwóch incydentów – na ul. Jana Pawła II i ul. Bytomskiej. O szczegółach wypadków przeczytamy TUTAJ.

Subskrybuj piekary.info

google news icon