Podsumowanie marca na piekarskiej porodówce. Na świat przyszło 45 maluszków [ZDJĘCIA]

W marcu 2023 roku na piekarskim bloku porodowym na świat przyszło 45 noworodków. Pielęgniarki z PCM po raz kolejny wykonały stylizowane sesje zdjęciowe nowonarodzonym maluchom. Rodzice przy wyjściu ze szpitala otrzymują fotografię jako pamiątkę z narodzin swojej pociechy.

Od kilkunastu miesięcy Piekarska Porodówka publikuje zdjęcia wykonane podczas stylizowanych sesji noworodków. Fotografie umieszczane są na stronie regularnie od lutego 2021 roku. Pielęgniarki z Piekarskiego Centrum Zdrowia dbają o to, by rodzice otrzymywali wyjątkową pamiątkę z narodzin swojego malucha.

Pierwszą przebieraną sesję zainicjowała nasza położna Asia. Od tego momentu razem z dziewczynami szukamy inspiracji i przygotowujemy się do kolejnych sesji - tłumaczy Sonia Grajzer, jedna z położnych zaangażowana w projekt.

W marcu 2023 r. urodziły się 22 dziewczynki oraz 23 chłopców. Najczęściej wybieranymi imionami były: Michalina, Oliwia, Lilianna oraz Aleksander, Leon, Krzysztof, Nikodem oraz Tomasz.

Stylizowane sesje powstały z inicjatywy położnych PCM

Położne stworzyły bazę strojów, którą zakupiły z własnych środków. Ubranka dopierane są indywidualnie do każdego malucha. Oczywiście rodzice mają również możliwość zasugerowania konkretnego stroju dla swojej pociechy. I tak wykonywane są zdjęcia - z kocykami, pluszakami, na dywanach, w strojach księżniczek i w koszyczku.

Sesje odbywają się kilka razy w tygodniu. Na stronie Piekarskiej Porodówki zdjęcia publikowane są średnio raz w tygodniu - jako zbiorówka minionego tygodnia. Zespół położnych, gdy nie ma pacjentki na sali porodowej, bierze maluszka i przygotowuje piękne aranżacje. Zdjęcia robione są telefonem, ale efekt robi wrażenie. Maluchy przebierane są za księżniczki, piratów, marynarzy, zajączki, a nawet misie. - Staramy się przygotowywać nietuzinkowe aranżację dla każdego maluszka i publikujemy je zbiorczo na Facebooku - dodaje Sonia Grajzer.

Piekarskie Centrum Medyczne

Może Cię zainteresować:

Piekarska porodówka na podium najlepszych oddziałów w województwie. Na szpital głosowały mamy

Autor: Martyna Urban

08/02/2023

Subskrybuj piekary.info

google news icon