Podsumowanie działań NURD w Piekarach. Kierowca wyprzedzał w rejonie przejścia dla pieszych

Na piekarskich drogach prowadzone były działania "NURD". Podczas akcji piekarscy mundurowi sprawdzali jak na drodze zachowują się kierujący pojazdami oraz czy piesi stosują się do przepisów. W ich trakcie działań ujawniono 58 wykroczeń, z czego większość popełnili kierowcy.

KMP Piekary Śląskie
Policja Piekary

Działania "NURD" w Piekarach

W środę, 22 marca 14 piekarskich policjantów prowadziło działania "NURD". Stróże prawa ujawnili 58 łącznie wykroczeń, z czego większość popełnili kierujący pojazdami. Najczęściej dotyczyły one nadmiernej prędkości w pobliżu przejść dla pieszych.

Mundurowi ujawnili również 9 przypadków, w których kierujący pojazdami nie ustąpili pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na oznakowanym przejściu dla pieszych oraz jeden przypadek wyprzedzania w rejonie przejścia dla pieszych.

- Kierującym za to wykroczenie grozi mandat w wysokości 1500 zł i 15 punktów karnych. Policjanci ujawnili również nieprawidłowości w zachowaniu pieszych, polegające przede wszystkim na przechodzeniu przez jezdnię w miejscu niedozwolonym - informuje piekarska komenda policji.

Policjanci podczas kontroli zwracali uwagę na odpowiednie zachowanie na drodze oraz przypominali o przepisach kodeksu drogowego. Zwracali także szczególną uwagę na zachowania kierowców w stosunku do pieszych, oraz przyglądali się, czy „niechronieni” nie łamali przepisów kodeksu drogowego.

Kontrola trzeźwości w Piekarach

Może Cię zainteresować:

Kontrole trzeźwości na piekarskich drogach. Kolejni pijani kierowcy zostali zatrzymani

Autor: Martyna Urban

22/03/2023

Subskrybuj piekary.info

google news icon