Kontrole trzeźwości na piekarskich drogach. Kolejni pijani kierowcy zostali zatrzymani

Policjanci z piekarskiej drogówki po raz kolejny przeprowadzili akcję pod nazwą "Trzeźwość". W trakcie działań kontrolowali kierowców na piekarskich drogach. Łącznie mundurowi zatrzymali trzech kierujących pod wpływem alkoholu.

Zdj. ilustracyjne
Kontrola trzeźwości w Piekarach

Trzech pijany kierowców w Piekarach Śląskich

W poniedziałek, 20 marca policjanci z komendy miejskiej w Piekarach przeprowadzili działania pod nazwą "Trzeźwość". Po raz kolejny w tym roku kontrolowali stan trzeźwości piekarskich kierowców. Podczas działań mundurowi zatrzymali trzech kierowców w stanie po spożyciu alkoholu.

- Działania te mają na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza zmniejszenie liczby wypadków drogowych spowodowanych przez kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu - wyjaśnia piekarska policja.

Przypomnijmy, że w 2022 roku na terenie Piekar Śląskich policjanci przeprowadzili 51 tys. 439 badań ujawniając 137 kierowców, którzy prowadzili pojazdy po użyciu alkoholu lub w stanie nietrzeźwości.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet dwóch lat więzienia. Sąd wobec sprawcy ma obowiązek orzec zakaz prowadzenia pojazdów na minimum trzy lata oraz świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym, oraz Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie nie niższej niż 5 000 złotych.

Wypadek nankera

Może Cię zainteresować:

Pijany kierowca uderzył w latarnię przy ul. Nankiera. Miał w organizmie 3 promile alkoholu

Autor: Martyna Urban

11/11/2022

Subskrybuj piekary.info

google news icon