Podsumowanie 31. finału WOŚP w Piekarach. Mieszkańcy miasta zebrali kilkadziesiąt tysięcy złotych

31. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dobiegł końca. Na terenie miasta kwestowało łącznie 105. wolontariuszy. Od godzin porannych w Piekarach odbywało się co najmniej kilka wydarzeń w ramach finału. Natomiast w godzinach wieczornych piekarski sztab WOŚP zakończył liczenie zebranych środków.

W niedzielę, 29 stycznia odbył się finał WOŚP. Przygotowania do akcji trwały od kilku tygodni. Do akcji jak co roku przyłączył się Akademicki Zespół Szkół, w którym odbyła się większość wydarzeń. Na scenie pojawili się: wychowankowie przedszkola nr 17, Zespół Dęty TONATYL, Katarzyna Buk, Julia Wolfgarth i zespół Kahani i wielu innych artystów.

Dodatkowo na terenie miasta datki do puszek zbierało 105. wolontariuszy Orkiestry. Ciekawej inicjatywy podjęła się Laura Wesołowski, która zorganizowała "Mobilną Skarbonkę WOŚP". Dzięki niej mieszkańcy z różnych lokalizacji miasta mogli osobiście wpłacić datki do puszki Orkiestry.

Oprócz występów artystycznych, w różnych częściach miasta odbywały się również imprezy towarzyszące. Odbyły się m.in. pokaz treningu akrobatyki gimnastycznej UKS Orzeł Biały, treningu z siłowni Xtreme Fitness Gyms oraz pokazy udzielania pierwszej pomocy piekarskiej grupy WOPR itp.

Kilkadziesiąt tysięcy złotych spłynęło do Orkiestry z Piekar

Jak poinformował Urząd Miasta (dane z 30 stycznia 2023 roku, godzina 12:14) piekarskim wolontariuszom udało zebrać się ponad 91 tysięcy złotych. Dla porównania w 2022 roku dzień po finale Orkiestry podano dane o zebranych 84 tys.116 złotych.

- Do imponującej kwoty ponad 91.000 złotych doliczyć musimy jeszcze środki z niedługo kończących się aukcji internetowych oraz rekordową kwotę wpłaconą do tzw. “wirtualnej” skarbonki piekarskiego sztabu WOŚP – 12.991 złotych, która ciągle rośnie - podkreśla piekarski magistrat.

Skarbonka WOŚP

Może Cię zainteresować:

Trwa 31. finał WOŚP w Piekarach Śląskich. Na drogi wyjechała mobilna skarbonka WOŚP

Autor: Martyna Urban

29/01/2023

Wośp2022 870x400

Może Cię zainteresować:

30. finał WOŚP w Piekarach Śląskich. Akademicki Zespół Szkół przygotował liczne koncerty

Autor: Martyna Urban

28/01/2022

Subskrybuj piekary.info

google news icon