Po raz ósmy w Piekarach odbędzie się wielobój sprawnościowy. Przeznaczony jest dla dzieci do lat 13

Po raz kolejny w mieście odbędzie się akcja organizowana w ramach Obywatelskiego Klubu Radnych, czyli wielobój sprawnościowy. Jest to wydarzenie skierowana dla dzieci do 13 roku życia. Jej organizatorami są: Łukasz Ściebiorowski, Stanisław Plajzner oraz Natalia Ciupińska-Szoska.

Wielobój sprawnościowy Piekary

8. edycja wieloboju sprawnościowego w Piekarach

W sobotę, 26 sierpnia rozpocznie się cykl wydarzeń w ramach wieloboju sprawnościowego. Pierwsze ze spotkań odbędzie się o godzinie 9.00 w obiekcie MOSiR przy ul. Olimpijskiej na Osiedlu Wieczorka, Natomiast kolejne:

  • Środa, 30 sierpnia g. 17.00 - Orlik na Osiedlu Powstańców Śl. (Manhattan)
  • Sobota, 2 września g. 10.00 - Orlika w Szarleju przy AZS
  • Środa, 6 września g. 17.00 - Centrum Aktywności przy MSP nr 15 w Brzezinach Śląskich ul. Kotuchy

Dzieci i młodzież wezmą udział w sportowych zmaganiach w kategoriach wiekowych: do lat 6, między 7 a 9 rokiem życia oraz od 10 do 13 roku życia. Zapisy odbywać się będą bezpośrednio przed rozpoczęciem rywalizacji. W tym roku zaplanowane następujące konkurencje: rzut piłką do celu, podskoki, strzały na bramkę oraz biegi.

Dla Wszystkich uczestników zostaną przygotowane pamiątkowe medale i drobne upominki, a dla najlepszych specjalne nagrody.

- Wielobój Sprawnościowy to jak zawsze dodatkowa okazja do aktywności ruchowej dzieci na powietrzu i sportowej rywalizacji w duchu fair play. Na to szczególnie zwracamy uwagę. Przypomnimy również u progu rozpoczynającego się roku szkolnego o najważniejszych zasadach bezpieczeństwa w drodze do przedszkola i szkoły - podsumowuje Łukasz Ściebiorowski, jeden z organizatorów wydarzenia.

Wielobój plakat
Sportowe wydarzenia w Piekarach Śląskich

Może Cię zainteresować:

Sportowe emocje w Szarleju. Młodzi zawodnicy wykazali się w wieloboju [GALERIA]

Autor: Urszula Gołkowska

28/08/2022

Subskrybuj piekary.info

google news icon