Pizzeria "Sole" przy ul. Jana Pawła II już otwarta. Pierwsi klienci degustują włoską pizzę

24 listopada równo o godzinie 14 otwarta została nowa pizzeria o nazwie "Sole". Właściciel lokalu Andrzej Matejczyk postanowił postawić na jakość produktu, dlatego też wszystkie jego artykułu spożywcze sprowadzane są z Włoch. W menu znalazło się jedenaście rodzajów pizz na cienkim cieście.

Nowy lokal "Sole"

Zgodnie z zapowiedzią w czwartek, 24 listopada przy ulicy Jana Pawła II ruszyła sprzedaż rzemieślniczej pizzy. Właściciel lokalu "Sole" podkreśla, że jego wszystkie produkty wyrabiane są na miejscu ręcznie i w jego pizzerii nie ma miejsce na "gotowce".

"Stawiam na jakość, a nie na ilość"

W menu lokalu znajdziemy 11 rodzajów pizz na cienkim cieście - w tym m.in klasyki.: margherity i salame, ale także nowości - pizza na słodko. Ceny w zależności od dobranych produktów, wahają się między 27 a 40 zł. Rozmiar pizzy to mniej więcej 32 centymetry.

- Oprócz pizz dla klientów, będziemy serwować także bułeczki z ricottą, włoskie desery, rogaliki z nadzieniem, rurki z bitą śmietaną oraz kawę - wyjaśnia Andrzej Matejczyk, właściciel lokalu "Sole".

Lokal obecnie jest czynny od czwartku do niedzieli, w godzinach 14-20 lub 21. Tymczasowo pizzeria oferuje sprzedaż produktów wyłącznie z odbiorem własnym na Dworcu PKP. W najbliższym czasie wprowadzona zostanie dostawa na terenie Piekar Śląskich.

- Stawiam na jakość, a nie na ilość. Chcę dostarczać moim klientom najlepszych doznań smakowych. Lokal będzie czynny tylko przez cztery dni w tygodniu, z powodu rosnących kosztów i niepewnej sytuacji branży gastronomicznej - podsumowuje Matejczyk.

Menu lokalu Sole
Menu lokalu Sole
Nowy lokal w Piekarach

Może Cię zainteresować:

Nowy lokal zostanie otwarty przy ulicy Jana Pawła II. "Włoskie smaki ogrzeją piekarzan zimą"

Autor: Martyna Urban

22/11/2022

Subskrybuj piekary.info

google news icon