Pizzeria "Sole" przy ul. Jana Pawła II już otwarta. Pierwsi klienci degustują włoską pizzę

24 listopada równo o godzinie 14 otwarta została nowa pizzeria o nazwie "Sole". Właściciel lokalu Andrzej Matejczyk postanowił postawić na jakość produktu, dlatego też wszystkie jego artykułu spożywcze sprowadzane są z Włoch. W menu znalazło się jedenaście rodzajów pizz na cienkim cieście.

Nowy lokal "Sole"

Zgodnie z zapowiedzią w czwartek, 24 listopada przy ulicy Jana Pawła II ruszyła sprzedaż rzemieślniczej pizzy. Właściciel lokalu "Sole" podkreśla, że jego wszystkie produkty wyrabiane są na miejscu ręcznie i w jego pizzerii nie ma miejsce na "gotowce".

"Stawiam na jakość, a nie na ilość"

W menu lokalu znajdziemy 11 rodzajów pizz na cienkim cieście - w tym m.in klasyki.: margherity i salame, ale także nowości - pizza na słodko. Ceny w zależności od dobranych produktów, wahają się między 27 a 40 zł. Rozmiar pizzy to mniej więcej 32 centymetry.

- Oprócz pizz dla klientów, będziemy serwować także bułeczki z ricottą, włoskie desery, rogaliki z nadzieniem, rurki z bitą śmietaną oraz kawę - wyjaśnia Andrzej Matejczyk, właściciel lokalu "Sole".

Lokal obecnie jest czynny od czwartku do niedzieli, w godzinach 14-20 lub 21. Tymczasowo pizzeria oferuje sprzedaż produktów wyłącznie z odbiorem własnym na Dworcu PKP. W najbliższym czasie wprowadzona zostanie dostawa na terenie Piekar Śląskich.

- Stawiam na jakość, a nie na ilość. Chcę dostarczać moim klientom najlepszych doznań smakowych. Lokal będzie czynny tylko przez cztery dni w tygodniu, z powodu rosnących kosztów i niepewnej sytuacji branży gastronomicznej - podsumowuje Matejczyk.

Menu lokalu Sole
Menu lokalu Sole
Nowy lokal w Piekarach

Może Cię zainteresować:

Nowy lokal zostanie otwarty przy ulicy Jana Pawła II. "Włoskie smaki ogrzeją piekarzan zimą"

Autor: Martyna Urban

22/11/2022

Subskrybuj piekary.info

google news icon

czytaj więcej:

Nowy lokal w Piekarach

Nowy lokal zostanie otwarty przy ulicy Jana Pawła II

Bistro Klaps

Bistro Klaps w Piekarach zawiesza działalność

Przez Lody do Serca

Otwarcie nowego punktu lodziarni "Przez Lody do Serca"

Przez Lody do Serca

Przez Lody do Serca dosłownie podbiły serca piekarzan

AZS

Wybór szkoły ponadpodstawowej

Mera - otwarcie

Wielkie otwarcie Centrum Architektury Ogrodowej Mera Garden

Teodorki i Heneczki Bądźcie z nami bibliotekarzami

Piosenka bibliotekarzy w międzynarodowym konkursie