Nowy lokal zostanie otwarty przy ulicy Jana Pawła II. "Włoskie smaki ogrzeją piekarzan zimą"

Andrzej Matejczyk właściciel sieci lodziarni "Przez Lody do Serca" postanowił ponownie zainwestować we włoskie smaki na terenie miasta. Tym razem otwarta zostanie pizzeria "Sole" serwująca prawdziwą włoską pizzę. Lokal mieści się przy ulicy Jana Pawła II i z początku produkty będą sprzedawane wyłącznie na wynos.

W czwartek, 24 listopada przy ulicy Jana Pawła II 46 (na dworcu autobusowym) zostanie otwarta pizzeria "Sole" serwująca włoską pizzę. Właściciel lokalu - Andrzej Matejczyk kładzie nacisk na prawdziwą "włoskość" lokalu, ponieważ wszystkie produkty, z których będą przygotowywane pizze pochodzą z Włoch.

- Sekretów kuchni włoskiej uczył mnie człowiek, który o tym rodzaju kuchni wie praktycznie wszystko - wyjaśnia Andrzej Matejczyk. - W naszym lokalu wszystko będzie przygotowywane od podstaw, nie będzie tu miejsca na używanie gotowców - dodaje.

Lokal stawia czoła trudnemu czasu dla gastronomii

Właściciel "Sole" jest świadomy problemów, z którymi boryka się branża gastronomiczna. Podkreśla, że podczas tworzenia biznesplanu dla pizzerii uwzględniał rosnące koszty rachunków i nadchodzący sezon zimowy. Wobec tego postanowił zainwestować w wysokiej jakości sprzęt, przykładowo włoski piec do wypiekania pizz, niż rozszerzenie obsługi w lokalu.

- Początkowo w lokalu będzie obowiązywał odbiór własny, jednak jesteśmy nastawieni typowo na dowóz, który zostanie dołożony do oferty wkrótce - dodaje właściciel otwierającego się lokalu.

W menu znajdzie się kilka rodzajów pizz włoskich (na pewno nie zabraknie klasycznych pozycji), bułeczki z ricottą, włoskie desery, rogaliki z nadzieniem, rurki z bitą śmietaną oraz kawa. Lokal początkowo będzie otwarty od czwartku do niedzieli, w godzinach od 14 do 20 lub 21.

- Stawiam na jakość, a nie na ilość. Chcę dostarczać moim klientom najlepszych doznań smakowych. Lokal będzie czynny tylko przez cztery dni w tygodniu, z powodu rosnących kosztów i niepewnej sytuacji branży gastronomicznej - podsumowuje Matejczyk.

Bistro Klaps

Może Cię zainteresować:

Bistro Klaps z Piekar Śląskich zawiesza działalność. "Robić na sam prąd nie ma sensu"

Autor: Martyna Urban

26/10/2022

Subskrybuj piekary.info

google news icon