Pijana kobieta kierowała samochodem, w którym podróżowało dziecko. Pojazd zatrzymali świadkowie

Na początku kwietnia 38-letnia kobieta pod wpływem alkoholu kierowała pojazdem, w którym przebywała 4-letnia dziewczynka. Kierująca doprowadziła do czterech kolizji. Pijaną kierującą zauważyli świadkowie, którzy uniemożliwili jej dalszą jazdę. Usłyszeli oni podziękowania od komendanta policji w Piekarach oraz otrzymali upominki.

Pijana kobieta prowadziła samochód z dzieckiem

Piekary. Pijana kobieta prowadziła samochodem, w którym podróżowało dziecko

Komendant Miejski Policji w Piekarach Śląskich podziękował za wzorowe postawy osobom, które ujęły nietrzeźwą kierującą, która 1 kwietnia 2023 roku pod wpływem alkoholu doprowadziła do czterech kolizji. Do zdarzeń doszło na ulicy Bytomskiej oraz Wyszyńskiego. Ponadto kobieta przewoziła w samochodzie 4-letnią córeczkę.

- Badanie alkomatem wykazało u 38-latki blisko 2 promile alkoholu. Jak ustalili mundurowi kobieta przewożąc swoją 4 letnią córkę doprowadziła do kolizji z 4. zaparkowanymi pojazdami - informował w kwietniu mł. asp. Łukasz Czepkowski, rzecznik prasowy piekarskiej komendy policji.

38-letnia kierująca trafiła do policyjnego aresztu, a następnie usłyszała zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz narażenia człowieka na niebezpieczeństwo, za które grozi jej do 5 lat więzienia.

Świadkowie, którzy zatrzymali pijaną kobietę, otrzymali podziękowania od komendanta policji oraz drobne upominki. Celem kampanii społecznej "Nie reagujesz - akceptujesz!", jest ograniczenie liczby przestępstw, szczególnie uciążliwych dla społeczeństwa, takich jak: uszkodzenia ciała, bójki i pobicia, rozboje, kradzieże, kradzieże z włamaniem oraz zniszczenia mienia. Jest to możliwe poprzez zwiększanie świadomości obywatelskiej i wzmocnienie reakcji mieszkańców regionu na przypadki naruszenia prawa.


  Piekarzanka pod wpływem alkoholu doprowadziła do cztrech kolizji

  Może Cię zainteresować:

  Pijana kobieta prowadziła samochód, w którym wiozła 4-letnią córkę. Doprowadziła do czterech kolizji

  Autor: Martyna Urban

  03/04/2023

  Subskrybuj piekary.info

  google news icon