Pijana kobieta prowadziła samochód, w którym wiozła 4-letnią córkę. Doprowadziła do czterech kolizji

Policjanci z piekarskiej komendy otrzymali zgłoszenie o 38-letniej kobiecie, która doprowadziła do czterech kolizji. Po przyjeździe na miejsce okazało się, że kobieta kierowała samochodem pod wpływem alkoholu. Ponadto w aucie przewoziła czteroletnią córeczkę.

KMP w Piekarach
Piekarzanka pod wpływem alkoholu doprowadziła do cztrech kolizji

Pijana kobieta taranowała samochody

W sobotę, 1 kwietnia po godzinie 16.00 do piekarskiej komendy wpłynęło zgłoszenie o kierującej oplem, która doprowadziła do czterech kolizji. O zdarzeniach zawiadomili świadkowie, którzy uniemożliwili jej dalszą jazdę na ulicy Czołgistów.

- Badanie alkomatem wykazało u 38-latki blisko 2 promile alkoholu. Jak ustalili mundurowi kobieta przewożąc swoją 4 letnią córkę doprowadziła do kolizji z 4. zaparkowanymi pojazdami - informuje mł. asp. Łukasz Czepkowski, rzecznik prasowy piekarskiej komendy policji.

38-letnia kobieta na ulicy Bytomskiej doprowadziła do zdarzenia z samochodem marki Fiat panda, a następnie na ulicy Wyszyńskiego z hyundaiem, oraz dwoma volkswagenami. Na miejsce zdarzenia wezwany został Zespół Ratownictwa Medycznego, który przebadał 4-letnią córkę kobiety. Dziewczynka nie doznała obrażeń.

Kobiecie grozi do pięciu lat więzienia

38-letnia kobieta trafiła do aresztu. W poniedziałek, 3 kwietnia usłyszała zarzuty. Za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu oraz narażenie życia innego człowieka na niebezpieczeństwo grozi do pięciu lat pozbawienia wolności.

- Dziękujemy zgłaszającym za zdecydowaną reakcję, która przyczyniła się do zatrzymania nietrzeźwej kierującej. Bez Państwa pomocy kierująca mogła doprowadzić do tragedii na drodze. Postawa, którą Państwo zaprezentowali stanowi powód do dumy i jest godna naśladowania. Mamy nadzieję, że takie zachowanie i postawa będzie wzorem i motywacją dla innych osób, które w podobnej sytuacji nie zawahają się zadziałać adekwatnie do zagrożenia - podkreśla piekarska policja.

Wypadek nankera

Może Cię zainteresować:

Pijany kierowca uderzył w latarnię przy ul. Nankiera. Miał w organizmie 3 promile alkoholu

Autor: Martyna Urban

11/11/2022

Subskrybuj piekary.info

google news icon