Pierwsze efekty prac drogowych na Józefce już widoczne. Dwanaście ulic zostanie wyremontowanych

Na Józefce prace drogowe idą pełną parą. Umowę na remont dwunastu ulic podpisano w czerwcu 2022 roku. Główną część inwestycji stanowi ulica Radzionkowska, gdzie zostanie wykonana infrastruktura podziemna, nowa nawierzchnia, chodniki, ścieżki rowerowe oraz oświetlenie.

Damian Harazim
Drogi józefka

Trwają remonty dróg na Józefce

Na początku czerwca 2022 roku podpisano umowę na remont poszczególnych dróg na Józefce. Łączny koszt inwestycji to prawie 27 mln zł. Są to największe jednoczesne remonty drogowe w historii Piekar Śląskich. W ramach poszczególnych zadań zrealizowane zostaną: ul. Radzionkowska – wykonanie infrastruktury podziemnej, nowej nawierzchni, chodniki, ścieżki rowerowe, oświetlenie, zatem praktycznie budowa wszystkiego od podstaw. Koszt to 10,6 mln. zł.

- Drogi na Józefce: Jesienna, Ustronna, Stawowa, Kościelna, Chabrowa, Konwaliowa, Groszkowa. Koszt 4,4 mln. zł. Ponadto ulice: Cicha – 2 mln. zł, Darwina – 3 mln. zł., Jasna – 1,5 mln. zł. i Kawalca – 3 miliony złotych. Cześć dróg zostanie wykonana w systemie zaprojektuj i wybuduj, a cześć na podstawie wcześniejszych projektów - wyjaśnia Wojciech Maćkowski, rzecznik prasowy UM Piekary Śląskie.

Ważną częścią inwestycji będzie rejon ulicy Kawalca i wchodzące w jego skład: Jesienna, Stawowa, Kościelna, Chabrowa, Konwaliowa i Groszkowa. Drogi te nie były utwardzone, a mieszkańcy od lat narzekali na ich stan. Łączny koszt wymienionych dróg to 4,4 mln zł.

Natomiast Krzysztof Turzański dodał, że po zakończeniu prac drogowych wolna przestrzeń może zostać zagospodarowana - mogą powstać tam miejsca zielone i nasadzenia. - To trzeba będzie jednak w kluczowych miejscach skonsultować z mieszkańcami, bo jedni lubią mieć drzewo na przeciwko okna, a inni niekoniecznie. Są jednak też spore przestrzenie (na samym wjeździe), gdzie naprawdę można wymyślić coś fajnego i zielonego - podkreśla.

Co dalej z ulicą Zaciszną w Piekarach?

Mieszkańcy Józefki cieszą się z prowadzonych remontów dróg. Jednak, jak zwraca uwagę nasz czytelnik, ulica Zaciszna woła o pomstę do nieba.

- Droga nadal jest nie utwardzona, co kilkanaście centymetrów jest jakaś dziura, amortyzatory naszych aut niedługo będą do wymiany - zaznacza pan Jan, piekarzanin.

Zdzisław Seneńki
Remonty dróg w Piekarach

Może Cię zainteresować:

Prężny rozwój inwestycji drogowych w Piekarach. Kilkanaście ulic zostanie wyremontowanych

Autor: Martyna Urban

03/06/2022

Subskrybuj piekary.info

google news icon