Pielgrzymka kobiet do Piekar Śląskich. Na drogach pojawią się znaczne utrudnienia w ruchu

Jak co roku tysiące pielgrzymów odwiedzi Kalwarię Piekarską, w tym roku 20 sierpnia. W związku z czym na piekarskich drogach będą występowały znaczne utrudnienia w ruchu. Służby apelują o zapoznanie się z wprowadzonymi zmianami.

UM Piekary
Kobiety pielgrzymka

Pielgrzymka kobiet do Piekar Śląskich 2023

W niedzielę, 20 sierpnia tysiące kobiet zawita do bazyliki mniejszej pod wezwaniem Najświętszej Marii Panny i świętego Bartłomieja. W związku z wydarzeniem wprowadzone zostaną zmiany w ruchu:

  • W dniach 19 sierpnia od godziny 17.00 do 20 sierpnia do godz. 18.00 wprowadzony będzie zakaz zatrzymywania się i postoju na ul. Bytomskiej od skrzyżowania z ul. Ziętka do ul. Studziennej, na ul. Studziennej, ul. Ficka, ul. Popiełuszki oraz Placu Maryjnym.
  • 20 sierpnia utrudnienia w ruchu kołowym będą występowały w centrum miasta w ciągu całego dnia. Zakaz poruszania się pojazdów na ul. Bytomskiej (poza samochodami uprzywilejowanymi służb) będzie obowiązywał w godzinach od 7.00 do 18.00 od skrzyżowania z ulicą Generała Jerzego Ziętka do skrzyżowania z ulicą Papieża Jana Pawła II.

Zakaz handlu obowiązywał będzie przy ulicy Bytomskiej na odcinku od skrzyżowania z ulicą Pod Lipami do skrzyżowania z ulicą Generała Jerzego Ziętka. Umieszczone zostaną tabliczki dotyczące działalności handlowej przy ulicy Bytomskiej oraz informujące o odholowywaniu pojazdów z ulicy Generała Jerzego Ziętka od skrzyżowania z ulicą Bytomską do ulicy Papieża Jana Pawła II.

Komunikacja miejska 20 sierpnia w godzinach 7.00 – 18.00 zmianie podlegać będzie funkcjonowaniu komunikacji autobusowej na zamkniętym odcinku ul. Bytomskiej. Wyłączone zostaną przystanki Piekary Bazylika (w obu kierunkach) oraz Piekary Dwór (w kierunku Bytom). Autobusy pojadą ul. Bytomska następnie skręcą w ul. Ziętka i skierują się do ul. Jana Pawła II. Więcej informacji dostępnych jest na stronie ZTM.

Gdzie zaparkować podczas pielgrzymki kobiet do Piekar?

  • ul. K. Miarki, parking za Centrum Handlowym – autokary
  • Parking przy ul. Ziętka – na wysokości byłej KWK Piekary
  • Ul. Chopina (strona prawa, jadąc od ul. Pod Lipami)

Przygotowane będą dwa ambulanse pogotowia z Piekarskiego Centrum Medycznego - Szpital Miejski pod wezwaniem świętego Łukasza (jeden ambulans z lekarzem i ratownikiem medycznym oraz jeden ambulans z dwoma ratownikami medycznymi). Karetki pogotowia ratunkowego oraz ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, w którym będzie można oddać krew, zaparkowane będą na ulicy Popiełuszki 17, przy budynku byłego hotelu.

Pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców na Wzgórze Kalwaryjskie w Piekarach

Może Cię zainteresować:

W niedzielę wyruszy pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do Piekar. Kierowców czekają utrudnienia

Autor: Martyna Urban

25/05/2023

Subskrybuj piekary.info

google news icon