Piekarzanka wygrała międzynarodowy konkurs kolęd. Pokonała aż... 150 uczestników

Lena Kupka uczęszczająca do Szkoły Podstawowej nr 13 w Piekarach zwyciężyła w Międzynarodowym Konkursie Kolęd i Pastorałek im. Norberta Blachy. Piekarzanka pokonała 150 uczestników. W przygotowaniu do konkursu pomagał jej nauczyciel muzyki Jan Hampel.

UM w Piekarach Śląskich
Lena Kupka

Uczennica czwartej klasy Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 13 im. Powstańców Śląskich w Piekarach Śląskich zdobyła tytuł laureatki w XX edycji Międzynarodowego Konkursu Kolęd i Pastorałek im. Norberta Blachy. Piekarzanka pokonała 150 uczestników pochodzących z Polski, Anglii, Niemiec, Czech i Słowacji. Do udziału w konkursie przygotowywał ją nauczyciel muzyki.

- Jest to wielkie wyróżnienie dla szkoły, serdecznie gratulujemy Lenie i Janowi Hampel - nauczycielowi, który przygotował uczennicę do konkursów - pogratulował młodej piekarzance urząd miasta.

Warto przypomnieć, że to nie pierwsze wyróżnienie Leny Kupki. W roku szkolnym 2021/2022 wywalczyła I miejsce w XV Ogólnopolskim Festiwalu Pieśni Patriotycznej oraz I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Pieśni i Gwary Śląskiej.

Szopka w Piekarach

Może Cię zainteresować:

Żywa szopka na Placu Rajskim. Piekarskie Betlejem po raz kolejny wzbudza zainteresowanie [GALERIA]

Autor: Martyna Urban

29/12/2022

Subskrybuj piekary.info

google news icon