Piekarzanin został mistrzem świata. W biegu podczas Uniwersjady uzyskał najlepszy wynik

Piekarzanin, Macieja Wyderki został Mistrzem 31. Letniej Uniwersjady rozgrywanej w chińskim Chengu. Biegacz zdobył złoty medal osiągając rezultat 1:49:09 w finale biegu na 800 metrów. Piekarzanin wyprzedził o 0,08 sekundy zawodnika, który zajął drugą lokatę.

UM Piekary Śląskie
Maciej Widerka ze złotym medalem

Maciej Widerka z Piekar złotym medalistą Uniwersjady

W chińskiej miejscowości w Chengdu w dniach 28 lipca a 8 sierpnia odbywa się 31. letnia Uniwersjada. Jednym ze startów, który odbył się w niedzielę, 6 sierpnia był bieg na 800 metrów. W zawodach udział 21-letni piekarzanin, Maciej Wyderka. Podczas biegu rywalizował z 8 innymi biegaczami. Ostatecznie uzyskał rezultat 1:49:09.

Bałem się ataku rywali na ostatniej prostej, ale u mnie jednak widać, że trening z 1500 metrów oddaje na długi finisz, mogłem sobie pozwolić na taki wariant – wyjaśnia w wywiadzie z Polskim Związkiem Lekkiej Atletyki Maciej Wyderka. – Wiedziałem, że to wytrzymam. Aktualnie jest to dla mnie pierwszy medal z imprezy międzynarodowej, jeszcze z 800 metrów, w ogóle nie brałem pod uwagę takiego scenariusza, dlatego jestem z siebie tak dumny – dodaje.

Lekkoatleta z Piekar Śląskich obecnie jest reprezentantem AZS AWF Katowice, wcześniej związany był MKS - MOSM Bytom. Złoty medal tego dnia przypadł także polskim biegaczkom w sztafecie w kobiecej sztafecie 4x400 metrów.