Piekarzanin na gościnnych występach. W wydychanym powietrzu miał ponad promil alkoholu

Policjanci z bytomskiej komendy w ostatnich dniach zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców. Jednym z nich był piekarzanin, który w wydychanym powietrzu miał ponad promil alkoholu.

Śląska Policja
Pijani kierowcy Bytom

Kierowca z Piekar miał ponad promil alkoholu

W czwartek, 13 lipca na ulicy Dworskiej w Bytomiu policjanci zatrzymali dwóch pijanych kierowców. Jednym z nich okazał się mieszkaniec Piekar Śląskich.

W trakcie wykonywanych czynności mundurowi wyczuli od mężczyzny woń alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało 1,2 promila alkoholu w jego organizmie. 40-latek stracił prawa jazdy i grozi mu wysoka kara grzywny, a nawet do 2 lat więzienia.

Drugim z zatrzymanych kierowców był mieszkaniec Bytomia. Rowerzysta miał także w wydychanym powietrzu ponad promil alkoholu. Mężczyzna wpadł w ręce stróżów prawa na ulicy Piłsudskiego. 50-letni Bytomian został ukarany mandatem w wysokości 2500 złotych.

- Nietrzeźwy kierujący to poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa swojego, ale i innych uczestników ruchu drogowego. Dlatego nie ma tolerancji dla osób, które pijane wsiadają za kierownicę pojazdu - informuje bytomska komenda policji.

Mandat za jazdę po pijaku hulajngoą

Może Cię zainteresować:

Pijany piekarzanin wybrał się na przejażdżkę hulajnogą. Otrzymał mandat w wysokości 2,5 tys. zł

Autor: Martyna Urban

16/04/2023

Subskrybuj piekary.info

google news icon