Piekarzanie się doczekali. W sobotę otwiera się pumptrack i miasteczko ruchu drogowego

Dobra wiadomość dla mieszkańców. Już w tym tygodniu będą mogli skorzystać z nowej infrastruktury rekreacyjnej. Znajdzie się coś dla mniejszych i większych użytkowników.

Pumptrack i miasteczko rowerowe już od soboty

Duża inwestycja w Piekarach Śląskich została sfinalizowana i czeka na otwarcie. Odbędzie się ono w najbliższą sobotę, 6 lipca, o godzinie 16:00. Nową infrastrukturę znajdziemy przy ulicy Armii Krajowej.

Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych, skejterów, rowerzystów oraz wszystkich mieszkańców do skorzystania z nowej atrakcji, która z pewnością stanie się jednym z ulubionych miejsc wypoczynku i rekreacji mieszkańców Piekar Śląskich - zachęcają urzędnicy miejscy.

Mali kierowcy mogą skorzystać z miasteczka ruchu drogowego. Dzięki niemu poznają znaki, zasady ustępowania pierwszeństwa i oswoją się z nową przestrzenią w bezpiecznych warunkach. Z kolei starsi mają okazję poszaleć na pumptracku. Wartość całej inwestycji wynosi 6 269 904,84 zł. Na ten cel udało się pozyskać dofinansowanie w wysokości 4 500 000 zł z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

Infrastruktura jest miejscem do aktywnego wypoczynku i nauki przepisów ruchu drogowego. Każdy znajdzie tam coś dla siebie. To miejsce zarówno dla tych bardziej, jak i mniej zaawansowanych w jeździe na rowerze - stwierdzają urzędnicy miejscy.
Piekary slaskie zumba

Może Cię zainteresować:

Aktywne niedziele w Piekarach Śląskich. Czas na zumbę

Autor: Urszula Gołkowska

03/07/2024

Metrorower piekary slaskie

Może Cię zainteresować:

Już za miesiąc Metrorower wjeżdża do Piekar Śląskich. Gdzie pojawią się stacje z pojazdami?

Autor: Urszula Gołkowska

02/07/2024

Subskrybuj piekary.info

google news icon