Piekarzanie a szczepienia przeciw COVID-19. Najnowszy raport

Ministerstwo Zdrowia każdego dnia aktualizuje bazę danych dotyczącą zachorowań. Tylko dziś w całej Polsce potwierdzono 421 nowych przypadków. W śląskiem jest ich tylko 20.

Covid xd

Aktualizowana jest także baza dotycząca szczepień. Zgodnie z informacjami przekazanymi dziś po godz. 10:30 (zawsze dotyczą one okresu za minioną dobę), dzienna liczba szczepień w naszym województwie to 1027. Jaką część tej liczby stanowią mieszkańcy Piekar Śląskich?

Zaszczepieni mieszkańcy

Najnowsze dane mówią o liczbie wykonanych szczepień na poziomie 11. Łącznie, od początku pandemii w Piekarach Śląskich wykonano 39 422 szczepionki.

Liczba osób w pełni zaszczepionych ogółem wynosi 18 502. Zainteresowanie szczepieniami drastycznie spada. Część społeczeństwa sceptycznie podchodzi także do przyjęcia trzeciej dawki...

Kolejna dawka

Kilka dni temu pisaliśmy o tym, dla kogo dedykowana jest trzecia dawka szczepienia przeciw COVID-19. W związku z nadchodzącą kolejną falą, chętni i zwolennicy mogą ponownie przyjąć preparat. Są jednak określone warunki. Z całą pewnością, z czasem będą ulegać zmianom.

Powrót maseczek?

Z nieoficjalnych informacji, zaczerpniętych ze środowisk bezpośrednio współpracujących z rządem wynika, że najprawdopodobniej planowany jest powrót do rygorystycznego zakrywania ust i nosa także na świeżym powietrzu. Wszystko ma się potwierdzić podczas konferencji w przyszłym tygodniu.

Subskrybuj piekary.info

google news icon