Piekary zyskały nowe miejsce do zabawy dla najmłodszych. Plac przy przedszkolu nr 17 już gotowy

Przy Miejskim Przedszkolu nr 17 powstał nowy plac zabaw wraz z ogrodzeniem całego terenu. Zadanie zostało zrealizowane w ramach zeszłorocznego Budżetu Obywatelskiego. Inwestycja zaczęła się od postawienia ogrodzenia, a następnie montażu urządzeń zabawowych.

Przy Miejskim Przedszkolu nr 17 w Piekarach powstał plac zabaw

Zadanie pod nazwą “Plac zabaw z nowym ogrodzeniem Miejskiego Przedszkola nr 17 w Piekarach Śląskich” wybrane przez głosowanie w ramach budżetu obywatelskim w 2022 roku zostało zrealizowano. Uzyskało one wówczas 2005 pkt, co było piątym wynikiem i zostało wybrane do realizacji. W pierwszej kolejności postawiono ogrodzenie na terenie całego przedszkola. Koszt placu zabaw to 116.343 zł, zaś ogrodzenia 117.190 zł.

Kilka dni temu zakończono też ustawienie urządzeń zabawowych, huśtawek oraz mini boiska. Koszt przykładowych urządzeń to: Huśtawka bocianie gniazdo wyceniana jest na 8000 do 12000 zł, huśtawka podwójna to koszt 13500 zł, a huśtawka równoważna to koszt między 3500 a 5500 zł.

Nowa inwestycja przypadła do gusty mieszkańcom, którzy w komentarzach wyrazili swoją aprobatę. - "W końcu po kilkudziesięciu można powiedzieć latach to przedszkole ma plac zabaw...", " Dziękujemy! Piękny plac zabaw dla dzieci a jak będzie można jeszcze po przedszkolu odwiedzić go w ciepłe dni, tym lepiej. Same plusy" - czytamy.

  Plac zabaw osiedle wieczorka BO

  Może Cię zainteresować:

  Nowy plac zabaw na osiedlu Wieczorka gotowy. Usprawni koordynacje ruchową dzieci

  Autor: Martyna Urban

  17/08/2023

  Subskrybuj piekary.info

  google news icon