Piekary Śląskie. Zmiany w organizacji ruchu przy ulicy Podmiejskiej. Co z komunikacją miejską?

Zmiany w organizacji ruchu w Piekarach Śląskich. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami. Wiemy jak będą przebiegały objazdy. Co z komunikacją miejską?

arc
Remont drogi zdjecie pogladowe

Zmiany w organizacji ruchu

Od środy 10 lipca 2024 r. wykonawca robót planuje przywrócić ruch dwukierunkowy na ulicy Karola Miarki, zaś na ulicy Podmiejskiej wprowadzić ruch jednokierunkowy:

  • na odcinku od skrzyżowania z ulicą Zieloną do skrzyżowania z DW-911 (w kierunku od Bytomia do centrum Piekar Śląskich);
  • na ulicy Pod Lipami - od skrzyżowania z DW-911 do skrzyżowania z ul. Zieloną (w kierunku od centrum Piekar Śląskich do Radzionkowa).

Pomimo zmian, komunikacja kołowa oraz ruch pieszy do firm zlokalizowanych na ulicy Podmiejskiej zostaną utrzymane. Ze względu na wprowadzenie ruchu jednokierunkowego na ulicy Podmiejskiej, niemożliwy będzie jednak przejazd w kierunku Opola i Radzionkowa. W związku z tym obowiązywać będzie objazd przez DW-911, węzeł “Piekary Śląskie” oraz autostradę A1, następnie przez węzeł “Bytom”, ulicę Dąbrowa Miejska, Celną do Alei Jana Nowaka-Jeziorańskiego.

Co z komunikacją miejską?

Komunikacja miejska w kierunku od Bytomia do centrum Piekar Śląskich będzie funkcjonować normalnie, z wykorzystaniem istniejących przystanków. Natomiast komunikacja miejska w kierunku przeciwnym będzie odbywać się trasą objazdu DW-911, ulicą Pod Lipami i ulicą Zieloną.

Przy ulicy Zielonej, na istniejącej, nieużywanej zatoce autobusowej, zostanie uruchomiony przystanek dla kierunku od centrum do Bytomia. Istniejące przystanki na ulicy Podmiejskiej, w kierunku od centrum do Bytomia, zostaną wyłączone z użytku.

Planowane zmiany mają potrwać maksymalnie do końca września bieżącego roku, zgodnie z zapewnieniami wykonawcy. Kierowcy proszeni są o zachowanie szczególnej ostrożności w okresie trwania robót.

Pumptrack i miasteczko rowerowe w Piekarach Śląskich

Może Cię zainteresować:

Piekarzanie się doczekali. W sobotę otwiera się pumptrack i miasteczko ruchu drogowego

Autor: Urszula Gołkowska

04/07/2024

Metrorower piekary slaskie

Może Cię zainteresować:

Już za miesiąc Metrorower wjeżdża do Piekar Śląskich. Gdzie pojawią się stacje z pojazdami?

Autor: Urszula Gołkowska

02/07/2024

Piekary slaskie budzet obywatelski

Może Cię zainteresować:

Znamy wyniki Budżetu Obywatelskiego 2024. Które projekty zebrały najwięcej punktów?

Autor: Urszula Gołkowska

28/06/2024

Subskrybuj piekary.info

google news icon