Piekary Śląskie zapraszają do wspólnego udekorowania miejskiej choinki

Zaczął się sezon adwentowych przygotowań. Pojawiają się pierwsze sezonowe ozdoby. Także w tym roku mieszkańcy mogą wnieść swój wkład w wygląd świątecznego drzewka.

UM Piekary Śląskie
Piekary slaskie choinka ozdoby

Piekarska choinka do ustrojenia

Niebawem w mieście pojawi się jeszcze więcej świątecznych akcentów. Podobnie jak w zeszłym roku, także teraz urzędnicy miejscy zapraszają do włączenia się w przygotowania. Co ciekawego można zrobić?

- Sława Umińska-Kajdan – Prezydent Miasta Piekary Śląskie zachęca wszystkich mieszkańców do wspólnego gromadzenia ozdób świątecznych. Dzięki nim wspólnie przystroimy choinkę, która stanie przy Bazylice - zapraszają przedstawiciele Urzędu Miasta.

Kolektywnie przyozdobione drzewko może zaciekawić zwłaszcza najmłodszych. Zainteresowani są zaproszeni do przynoszenia dekoracji do 7 grudnia. Ozdoby zbierają pracownicy Punktu Informowania Mieszkańców w budynku Urzędu Miasta przy ulicy Bytomskiej 84. Ważna uwaga. Potrzebne są przedmioty trwałe i niezniszczone. Piekarzanie będą mogli rozpoznać swoje dekoracje na choince, jaka stanie na placu Mariackim przed bazyliką. Efekt finalny akcji zobaczymy 11 grudnia. O godzinie 19:00 odbędzie się uroczyste rozświetlenie świątecznego drzewka.

Świąteczny Piekarski Kiermasz Zabawek 2023

Może Cię zainteresować:

Przejrzyj szafy, podziel się radością. Ruszają przygotowania do Świątecznego Piekarskiego Kiermaszu Zabawek

Autor: Urszula Gołkowska

17/11/2023

Subskrybuj piekary.info

google news icon