Piekarskie rondo zostanie nazwane imieniem Gabrieli Kossakowskiej. Będzie także tabliczka pamiątkowa

Pod koniec czerwca radni Rady Miasta Piekary Śląskie jednogłośnie podjęli decyzję o nazwaniu ronda u zbiegu ulic Gimnazjalnej i Okrzei imieniem Gabrieli Kossakowskiej, honorowej obywatelki miasta i społeczniczki. 16 września odbędzie się oficjalne odsłonięcie tablicy pamiątkowej.

Rondo Kossakowskiej

Rondo u zbiegu ulic Gimnazjalnej i Okrzei będzie nazwanie imieniem Gabrieli Kossakowskiej

W sobotę, 16 września odbędzie się oficjalne odsłonięcie tablicy pamiątkowej na skwerze przy rondzie u zbiegu ulic Gimnazjalnej, Okrzei oraz Janty, które odtąd oficjalnie będzie nazwane imieniem Gabrieli Kossakowskiej. Przypomnijmy, że decyzja o nazwaniu ronda imieniem byłej radnej, społeczniczki oraz honorowej obywatelki miasta została podjęta podczas LXV sesji Rady Miasta Piekary Śląskie w dniu 29 czerwca 2023 r. przez piekarskich radnych.

Uroczystość odbędzie się 16 września o godz. 17:30. Rozpocznie się od odsłonięcia tablicy pamiątkowej na skwerze przy rondzie. Natomiast o godz. 18:00 odbędzie się koncert poświęcony pamięci Gabrieli Kossakowskiej, gościem specjalnym będzie minister Michał Wójcik. Widowisko zostanie zorganizowane w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury przy ul. Bytomskiej 73. Bezpłatne wejściówki można odebrać w Biurze Obsługi Klienta MDK.

Śp. Gabriela Kossakowska zmarła w listopadzie 2020 roku. W trakcie życia była aktywną działaczką społeczną, udzielała się w wielu akcjach charytatywnych. Była wieloletnią radną, pełniącą ważne funkcje w Radzie Miasta, w tym wiceprzewodniczącej w kadencji 2014-2018. Kossakowska zainicjowała powstanie Warsztatów Terapii Zajęciowej dla osób niepełnosprawnych. Zorganizowała łącznie 25 Bali Charytatywnych, z których dochód był przeznaczany na organizację wyjazdów kolonijnych dla dzieci.

Rondo imienia Gabrieli Kossakowskiej

Może Cię zainteresować:

Rondo w Szarleju zostanie nazwanie imieniem radnej. Była Honorową Obywatelką Miasta Piekary

Autor: Martyna Urban

04/07/2023

Subskrybuj piekary.info

google news icon