Jerzy Polaczek pod tlenem w szpitalu

Jerzy Polaczek we wtorek poinformował na swoim facebookowym profilu, że jest zakażony koronawirusem. Jego stan zdrowia był stabilny, jednak sytuacja uległa nagłemu pogorszeniu. Jerzy Polaczek przebywa w szpitalu, pod tlenem.

DDD 2

Poseł z Piekar Śląskich w szpitalu

We wtorek informowaliśmy, że Jerzy Polaczek ma koronawirusa. Były wiceprezydent Piekar Śląskich, obecnie poseł na Sejm, prosił wtedy wszystkich, by nie bagatelizować panującej pandemii.Sam czuł się fatalnie: miał mocny kaszel, wysoką gorączkę i silnie osłabiony organizm. Sytuacja przyjęła dramatyczny obrót i dwa dni temu Jerzy Polaczek trafił do szpitala MSWiA w Katowicach. Podano mu kroplówkę i tlen.

- Wczoraj wieczorem pogotowie zabrało mnie do szpitala MSWIA w Katowicach. Podano mi tlen, leżę pod kroplówką, mam temperaturę i jestem bardzo osłabiony. Nie lekceważcie koronawirusa! Proszę Was, dbajcie o siebie i swoich najbliższych - napisał wczoraj Jerzy Poloczek na swoim profilu.

Koronawirus może dopaść każdego

Jerzy Polaczek nie był na zwolnieniu lekarskim od 30 lat. Okaz zdrowia, brak chorób współistniejących, a jednak choroba dopadła i jego. Poseł zachował zdrowy rozsądek i po pojawieniu się pierwszych objawów, już dwa tygodnie temu zrezygnował ze wszystkich spotkań i sam się odizolował od otoczenia, by nie narażać innych.

Informacja z ostatniej chwili: Jerzy Polaczek czuje się lepiej

- Dziękuję Wam za wszystkie życzenia. Dzisiaj po raz pierwszy czuję się trochę lepiej- choć wczoraj wieczorem była jeszcze wysoka gorączka. Cały czas jestem pod tlenem. Oddział na którym leżę jest pełny, wiele osób pod respiratorami. Lekarze i personel medyczny pracują bez wytchnienia. To wielka próba dla całego systemu ochrony zdrowia w Polsce. Chyba największa w historii... Dziękuję serdecznie lekarzom i personelowi medycznemu. Jesteście naszymi bohaterami! Bądźcie zdrowi! - informuje Jerzy Poloczek.

fot. Facebook Jerzy Polaczek

Subskrybuj piekary.info

google news icon