Piekarski Półmaraton już za kilka dni. Uczestnicy podczas biegu będą mogli wziąć udział w akcji charytatywnej

Czwarta edycja Piekarskiego Półmaratonu odbędzie się 22 lipca. Urząd Miasta poinformował, że liczba miejsc została wyczerpana. W tym roku uczestnicy wydarzenia będą mieli możliwość wziąć udział w akcji charytatywnej. Datki z wydarzenia zostaną przeznaczone na leczenie 10-letniego Miłosza.

palaszewski.com
Pomoc dla Miłosza

4. Piekarski Półmaraton - uczestnicy pobiegną charytatywnie

Uczestnicy 4. PKO Piekarskiego Półmaratonu mogą wziąć udział w akcji charytatywnej „biegnę dla…” i 22 lipca pomóc choremu chłopcu. Wystarczy, że do koszulki startowej przypną kartkę z napisem „biegnę dla Miłosza” i dotrą z nią do mety. Organizatorem akcji jest Fundacja PKO Banku Polskiego. Do akcji „biegnę dla Miłosza” może dołączyć każdy uczestnik 4. PKO Piekarskiego Półmaratonu.

W zamian za zaangażowanie biegaczy, Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże środki na rzecz beneficjenta. 10-letni Miłosz urodził się jako skrajny wcześniak, co spowodowało wiele komplikacji zdrowotnych (m.in. mózgowe porażenie dziecięce oraz dyzatrię - zaburzenia mowy). Środki potrzebne są na ciągłą rehabilitację i terapię. Pomimo choroby chłopiec co roku zdobywa szczyty górskie.

Miłosz jest podopiecznym Fundacji Słoneczko. Kartki-identyfikatory akcji „biegnę dla Miłosza” będzie można odbierać w biurze zawodów w czasie jego pracy u przedstawicieli PKO Banku Polskiego. W ramach prowadzonego przez PKO Bank Polski programu „PKO Biegajmy razem” sponsorowane są różne biegi na terenie całego kraju. W 2023 r. odbyło się dotychczas 20 charytatywnych akcji biegowych, w które włączyło się ponad 7,1 tys. biegaczy. Dzięki ich zaangażowaniu przekazano 220 tys. zł na leczenie 23 osób. Od początku istnienia programu zorganizowano 526 akcji „biegnę dla..”, dzięki którym wsparto 597 osób kwotą ponad 6,86 mln zł. Do akcji włączyło się prawie 300 tys. biegaczy.

Piekarski Półmaraton

Może Cię zainteresować:

Piekarski Półmaraton coraz bliżej. W tym roku główną nagrodą jest wycieczka do Hiszpanii

Autor: Martyna Urban

30/06/2023

Subskrybuj piekary.info

google news icon