Piekarski Półmaraton coraz bliżej. W tym roku główną nagrodą jest wycieczka do Hiszpanii

W 2023 roku Piekarski Półmaraton odbędzie się 22 lipca. Uczestnicy wydarzenia mogą wystartować na dystansie 21 lub 10 kilometrów. Jeszcze przez ponad dwa tygodnie istnieje możliwość zapisania się na tę sportową imprezę. Główną nagrodą jest wycieczka do Hiszpanii.

Foto Piekary Śląskie
Piekarski Półmaraton

Piekarski Półmaraton po raz czwarty w Piekarach

Po raz czwarty w Piekarach odbędzie się PKO Piekarski Półmaraton połączony z Nocną zaDyszką. Sportowcy wystartują 22 lipca z terenu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Olimpijskiej 3. Zapisy na tą popularną w regionie imprezę sportową trwają do 17 lipca. Od 23 czerwca do 17 lipca za udział w półmaratonie lub nocnej zadyszce należy zapłacić 99 zł.

- Uczestnicy wydarzenia będą mogli wystartować zarówno w zawodach na dystansie 21,0975 km (Piekarski Półmaraton), jak i w towarzyszącym im biegu pod nazwą Nocna zaDyszka, którego dystans wyniesie 10 km. Podczas imprezy w godzinach popołudniowych przewidywane są również konkurencje biegowe dla najmłodszych pasjonatów sportu - informuje MOSiR w Piekarach Śląskich.

W cenie opłaty startowej uwzględniono pakiet podstawowy, w którego skład wchodzą: numer startowy, elektroniczny pomiar czasu, medal, opiekę medyczną, posiłek po biegu, dodatkowe niespodzianki od Organizatorów i Partnerów, możliwość skorzystania z depozytu, punktu odżywczego oraz 2 punktów z wodą na trasie biegu. Natomiast pakiet z koszulką jest płatny dodatkowo 45 zł.

Nagrody w 4. Piekarskim Półmaratonie i Nocnej ZaDyszce

Dla miejsc od I do III (na poszczególnych dystansach i z podziałem na płeć) w ramach Mistrzostw Piekar Śląskich, przewidziane są nagrody finansowe w wymiarze:

 • Piekarski Półmaraton:
  - I miejsce – 300 zł oraz pamiątkowa statuetka,
  - II miejsce – 200 zł oraz pamiątkowa statuetka,
  - III miejsce – 100 zł oraz pamiątkowa statuetka,
 • Nocna ZaDyszka:
  - I miejsce – 300 zł oraz pamiątkowa statuetka,
  - II miejsce – 200 zł oraz pamiątkowa statuetka,
 • - III miejsce – 100 zł oraz pamiątkowa statuetka.

Natomiast wszyscy, którzy ukończą bieg, mogą wziąć udział w losowaniu nagrody głównej. Jest nią wycieczka dla dwóch osób do Hiszpanii w 2024 roku, ufundowana przez Miejskie Centrum Informacji i Turystyki z Piekar Śląskich. 4 PKO Piekarski Półmaraton jest trzecim z biegów realizowanych w 2023 roku w ramach PKO Korony Śląskich Półmaratonów. Regulamin zawodów jest dostępny tutaj.

Połmaraton piekary śląskie

Może Cię zainteresować:

Przed nami PKO Piekarski Półmaraton. Na biegaczy czekają wakacje w Hiszpanii

Autor: Urszula Gołkowska

08/05/2023

Subskrybuj piekary.info

google news icon