Przed nami PKO Piekarski Półmaraton. Na biegaczy czekają wakacje w Hiszpanii

Ruszyły zapisy na kolejną edycję sportowego wyzwania. W naszym mieście odbędzie się półmaraton oraz Nocna zaDyszka. Dla najlepszych zawodników przewidziano atrakcyjne nagrody, a wszyscy uczestnicy mogą wziąć udział w losowaniu.

UM Piekary Śląskie
Połmaraton piekary śląskie

PKO Piekarski Półmaraton 2023

Dobra wiadomość dla miłośników aktywnego spędzania czasu wolnego. Trwają zapisy na czwartą edycję półmaratonu. Odbędzie się on 22 lipca. Bieg wyruszy z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Olimpijskiej 3. Zmagania rozpoczną się o godzinie 21:00. Bieg będzie połączony z Nocną zaDyszką. Trasa pierwszego z nich wynosi 21,0975 km, natomiast drugiego - 10 km.

Zapisy przyjmowane są przez stronę internetową. Aktualnie na liście widnieją zawodnicy z Piekar Śląskich, Chorzowa, Warszawy, Katowic, Sosnowca czy Krakowa. Rejestracja online potrwa do 16 lipca. Warto się jednak pospieszyć. Wcześniejsze zapisy wiążą się z niższą opłatą startową. W dniu zawodów możliwe będą w przypadku pozostania wolnych miejsc. W ramach podstawowego pakietu startowego uczestnicy mogą liczyć na: numer startowy, elektroniczny pomiar czasu, medal, opiekę medyczną, posiłek po biegu, dodatkowe niespodzianki od organizatorów i partnerów wydarzenia, możliwość skorzystania z depozytu, punktu odżywczego oraz dwóch punktów z wodą na trasie biegu. Do tego dokupić można pamiątkową koszulkę w cenie 45 zł. Dostępna będzie tylko do 22 czerwca.

Na najlepszych biegaczy czekają nagrody finansowe. Przyznawane będą dla miejsc od I do III (na poszczególnych dystansach i z podziałem na płeć) w kategoriach open oraz dla miejsc od I do III (na poszczególnych dystansach i z podziałem na płeć) w ramach Mistrzostw Piekar Śląskich. Co więcej, dla najstarszego zawodnika i najstarszej zawodniczki przewidziano pamiątkowe statuetki. Natomiast wszyscy, którzy ukończą bieg, mogą wziąć udział w losowaniu nagrody głównej. Jest nią wycieczka dla dwóch osób do Hiszpanii w 2024 roku.

Subskrybuj piekary.info

google news icon