Piekarska szkoła przekazała "żółtka" z jajek Niespodzianek. Zostaną wykorzystane podczas świątecznego zbierania jajek

Miejska Szkoła Podstawowa nr 5 w Piekarach, by wesprzeć organizatorów świątecznego zbierania jajek, przekazali im ponad sto sztuk "żółtek" z jajek Niespodzianek. Tegoroczna akcja o tematyce wielkanocnej odbędzie się 8 kwietnia na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

MSP nr 5
Piekarska szkoła przekazała żółtka z jajek niespodzianek

W poniedziałek, 20 marca Miejska Szkoła Podstawowa nr 5 wsparła organizatorów Świątecznego Zbierania Jajek. W ręce radnego Daniela Pliszki złożyła ponad sto sztuk "żółtek" umieszczanych w czekoladowych jajkach Niespodziankach.

- Mamy swój wkład, Miłosz - radny Młodzieżowej Rady Miasta dziś (20 marca 2023 r.) osobiście przekaże zebrane pojemniczki Danielowi Pliszce - poinformowała w mediach społecznościowych piekarska szkoła.

Obecnie organizatorom udało uzbierać się ponad tysiąc sztuk żółtek. Przypomnijmy, że w tegorocznej edycji dzieci w wieku 5-10 lat będą miały okazję zebrać łącznie trzy tysiące jajek. Przypomnijmy, że w 2022 roku pomimo niesprzyjającej pogody w wydarzeniu udział wzięło około 400 dzieci.

Świąteczne Zbieranie Jajek Wielkanocnych w Piekarach to już tradycja

Zabawa polega na zebraniu jak największej liczby opakowań po Kinder niespodziance i wymianie ich na czekoladowe jajka. W tym roku zabawa została podzielona na trzy grupy wiekowe:

  • dzieci w wieku 𝟴-𝟭𝟬 𝗹𝗮𝘁 (roczniki 2013-2015), godz. 𝟵.𝟬𝟬 - 𝟵.𝟯𝟬,
  • dzieci w wieku 𝟲-𝟳 𝗹𝗮𝘁 (roczniki 2016-2017), godz. 𝟵.𝟰𝟱 - 𝟭𝟬.𝟭𝟱,
  • Dzieci do 5. roku życia (roczniki 2018 i młodsi), godz. 𝟭𝟬.𝟯𝟬 - 𝟭𝟭.𝟬𝟬.

W wydarzeniu nie będą mogły wziąć udział osoby dorosłe. Ze względów organizacyjnych 𝘇𝗮𝗽𝗶𝘀𝘆 dzieci, które będą chciały wziąć udział w zabawie, 𝗽𝗿𝘇𝘆𝗷𝗺𝗼𝘄𝗮𝗻𝗲 𝗯𝗲̨𝗱𝗮̨ 𝘁𝗲𝗹𝗲𝗳𝗼𝗻𝗶𝗰𝘇𝗻𝗶𝗲 do czwartku, 𝟔 𝐤𝐰𝐢𝐞𝐭𝐧𝐢𝐚 pod nr tel. 32 768 10 10 w Dziale Promocji i Sportu MOSIR. Zapisy dzieci trwają od poniedziałku do piątku w godz. 7.30 – 15.30.

Zbieranie jajek w Piekarach

Może Cię zainteresować:

Świąteczne zbieranie jajek wielkanocnych powraca do Piekar. Do zdobycia będzie ponad 3000 jajek

Autor: Martyna Urban

16/03/2023

Subskrybuj piekary.info

google news icon