Piekarska porodówka w top 10 najlepszych porodówek w Polsce. To wyniki marcowego rankingu

Fundacja Rodzić po Ludzku opublikowała wyniki marcowego rankingu. Spośród wszystkich porodówek na terenie kraju wyłoniono dziesięć najlepszych. W top 10 znalazło się m.in. Piekarskie Centrum Medyczne.

PCM
Piekarska Porodówka w top 10 najlepszych porodówek

W poniedziałek, 3 kwietnia Fundacja Rodzić po Ludzku opublikowała zestawienie dziesięciu najlepszych porodówek za marzec w Polsce. Placówki oceniane są przez świeżo upieczone mamy, które oceniają jakość pobytu.

- Ranking Szpitali Gdzie Rodzić po Ludzku to JEDYNY taki ranking obejmujący wszystkie szpitale i oddziały położnicze w Polsce! Unikatowy projekt, który codziennie pomaga kobietom świadomie wybrać miejsce porodu, miejsce, w którym są największe szanse na „rodzić po ludzku” - informuje Fundacja Rodzić po Ludzku.

W zestawieniu z województwa śląskiego znalazł się także Powiatowy Szpital w Zawierciu oraz takie miasta jak: Warszawa, Kartuzy, Goleniów, Gdańsk i Malbork.

Piekarskie Centrum Medyczne w rankingu najlepszych szpitali w województwie

Natomiast w lutym podsumowano rok 2022. Piekarskie Centrum Medyczne znalazło się na podium najlepszych szpitali z oddziałami położniczymi w województwie śląskim. Oto zestawienie:

  1. Katowice - Łubinowa 3 Sp. z o. o. Sp. k. Szpital Położniczo-Ginekologiczny w Katowicach,
  2. Knurów - Szpital w Knurowie Sp. z o. o.,
  3. Piekary Śląskie - Piekarskie Centrum medyczne Sp. z o. o. Szpital Miejski pw. Św. Łukasza.

Piekarski szpital uzyskał 79 punktów na 100 możliwych w 190 ankietach. Ranking obejmuje wszystkie szpitale i oddziały położnicze w kraju, codziennie następuje jego aktualizacja. Dzięki solidarności mam, które dzielą się w ankiecie „Głos Matek” informacjami z pobytu w szpitalu, możliwa jest również kompleksowa praca Fundacji “Rodzić po ludzku”. Dzięki niej eliminowane są złe praktyki. Oprócz tego fundacja prowadzi interwencje, które wpływają na poprawę warunków okołoporodowych w placówkach.

- Już ponad 100 tys. kobiet wypełniło ankietę #GłosMatek, dzięki temu ten „Głos Matek” jest silny i słyszalny dla decydentów w szpitalach i w Ministerstwie Zdrowia - podkreśla fundacja.

Iga

Może Cię zainteresować:

Podsumowanie marca na piekarskiej porodówce. Na świat przyszło 45 maluszków [ZDJĘCIA]

Autor: Martyna Urban

31/03/2023

Subskrybuj piekary.info

google news icon