Piekarscy sztangiści ponownie na podium. Zawodnicy zdobyli medale podczas Mistrzostw Polski Masters

Zawodnicy klubu Transbed GKS Andaluzja nie mają sobie równych. Podczas Mistrzostw Polski Masters w Terespolu wywalczyli trzy medale. Z krążkami wrócili: Dariusz Szymański, Wojciech Borys oraz Artur Borecki. To nie pierwszy sukces piekarskich sztangistów w ostatnim czasie.

Zawodnicy Transbed GKS Andaluzja na podium

W Terespolu (województwo lubelskie) odbyły się 33. Mistrzostwa Polski Masters. Klub Transbed GKS Andaluzja w dniach 2-4 czerwca reprezentowany był przez trzech zawodników: Dariusza Szymańskiego, Wojciecha Borysa oraz Artura Boreckiego. Starty piekarzan odbyły się w sobotę, 3 czerwca.

- Trzy medale zdobyła trójka naszych zawodników w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Masters w Terespolu - poinformował Transbed GKS Andaluzja.

Jako pierwszy srebrny medal w kategorii wagowej 102 kg z wynikiem 253 kg w dwuboju zdobył Dariusz Szymański, który dodatkowo zajął trzecie miejsce w klasyfikacji open w grupie wiekowej M45. Natomiast jednocześnie medale zdobyło dwóch piekarskich zawodników. Wojciech Borys wywalczył brązowy krążek w kat. 89 kg z wynikiem 211 kg w dwuboju w gr. wiekowej M40, natomiast Artur Borecki zdobył srebrny medal w kat. wag. 109 kg z wynikiem 230 kg w dwuboju w kat wiekowej M40. Transmisja z zawodów jest dostępna poniżej.

To nie pierwszy sukces piekarskich sztangistów w ostatnich tygodniach. W drugiej połowie maja Artur Borecki zdobył srebrny medal podczas Mistrzostw Europy Masters w kategorii wagowej 109 kg w gr. wiekowej M40. Oprócz tego rywalizacji wziął udział Wojtek Borys, który dwuboju uzyskał 208 kg (95/113) i zajął V miejsce w kat. 89 kg w grupie wiekowej M40.
Artur Borecki z Piekar

Może Cię zainteresować:

Mamy srebrnego medalistę mistrzostw Europy w podnoszeniu ciężarów. To piekarzanin Artur Borecki

Autor: Martyna Urban