Piekarscy strażacy wicemistrzami Polski. Zdobyli dwa medale w zawodach ratownictwa technicznego

Piekarscy strażacy podczas zawodów ratownictwa technicznego zdobyli drugie miejsce w Polsce. W rywalizacji uczestniczyło łącznie 19 drużyn z Państwowej Straży Pożarnej. Ponadto to druhowie z Piekar okazali się także drugimi najlepszymi z województwa, uplasowali się tuż za komendą straży z Bielska-Białej.

Piekarscy strażacy wicemistrzami Polski w Zawodach Ratownictwa Technicznego

W piątek, 1 września przy hali widowiskowo-sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jastrzębiu-Zdroju odbyły się II Ogólnopolskie Zawody Strażaków w Ratownictwie Technicznym oraz VI Wojewódzkie Zawody Ratownictwa Technicznego o Puchar Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej.

- Rywalizacja była bardzo zacięta, Piekarska drużyna zdobyła łącznie 167 pkt. co przełożyło się na drugie miejsce w Polsce i drugie miejsce w województwie Śląskim - poinformowała Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Piekarach.

W Zawodach uczestniczyło łącznie 19 drużyn z Państwowej Straży Pożarnej z całej Polski oraz jedna drużyna z Republiki Czeskiej (poza konkurencją). Piekarscy strażacy jako zwycięzcy V Wojewódzkich Zawodów Ratownictwa Technicznego o Puchar Śląskiego Komendanta. Zwycięskie drużyny zostały nagrodzone pucharami oraz licznymi nagrodami rzeczowymi. Na zawodach były również obecne delegacje strażaków ze Stanów Zjednoczonych Ameryki oraz Republiki Czeskiej.

Klasyfikacja drużyn w II Ogólnopolskich Zawodach Strażaków w Ratownictwie Technicznym:

• I miejsce – województwo podkarpackie – 176 pkt,
  • II miejsce – województwo śląskie (reprezentowane przez KM PSP Piekary Śląskie) – 167 pkt,
  • III miejsce – województwo kujawsko-pomorskie – 155 pkt.

Klasyfikacja drużyn w VI Wojewódzkich Zawodach w Ratownictwie Technicznym o Puchar Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP: