Strażak z Piekar ze złotem na Światowych Igrzyskach Służb Mundurowych. To drugi krążek z rzędu

W Kanadzie odbyły się Światowe Igrzyska Służb Mundurowych. Z naszego województwa wystartowało sześciu strażaków, w tym Łukasz Żłobecki z Piekar Śląskich. Polscy strażacy w finale pokonali Czechów, broniąc tytuł mistrzów świata siatkówki w formie klasycznej.

FB Łukasz Żłobecki
Łukasz Żłobecki

Piekarski strażak z medalem na igrzyskach służb mundurowych

Całe wydarzenie odbywało się w dniach 28 lipca - 6 sierpnia. Wśród rywalizacji, jak co roku, znalazła się siatkówka. Biało-czerwoni na otwarciu turnieju pokonali reprezentację Czech 2:0. W kolejnych dniach ograli też Holendrów 2:0 i drużynę składającą się ze strażaków z Vancouver (2:0). Seta nie stracili także w starciach z USA i Hongkongiem, dzięki czemu awansowali do finału. Stoczyli w nim pięciosetowy bój z Czechami. Ostatecznie udało im się wygrać i obronić tytuł wywalczony w Rotterdamie.

Natomiast rozgrywki siatkówki halowej odbyły się między 28 lipca a 1 sierpnia. Łącznie z naszego województwa wystartowało sześciu strażaków: kpt. Mateusz Musioł, kpt. Mirosław Hyjek z KP PSP Racibórz, mł. kpt. Szadkowski Maciej, asp. Aleksander Niczke, bryg. Jacek Gawroński z CSPSP CZĘSTOCHOWA oraz st. sekc. Łukasz Żłobecki z KM PSP PIEKARY ŚLĄSKIE.

Ostatecznie w składzie naszej drużyny znaleźli się Maciej Szadkowski, Olek Niczke, Michał Barczyk, Mateusz Musioł, Adam Ojrzyński, Mirosław Hyjek, Jakub Korczyk i Łukasz Żłobecki.

- Światowe Igrzyska Służb Mundurowych Winnipeg Kanada 2023 zakończone, Do Polski wracam z dwoma medalami złotym - siatkówka w formie klasycznej 6x6 oraz brązowym siatkówka (debel 2x2, kategoria 30+) - wyjaśnia Łukasz Żłobecki z KM PSP Piekary Śląskie.

Przypomnijmy, że igrzyska służb mundurowych - policji i straży pożarnej odbywają się co dwa lata. W tegorocznych starciach udział wzięło ponad 8500 sportowców, reprezentujących organy ścigania, straż i policję z 50 krajów świata. Na igrzyskach rozgrywanych było. ponad 60 dyscyplin.

Pożar przy ulicy Kościuszki

Może Cię zainteresować:

Pożar przy ulicy Kościuszki w Piekarach. Ogień ugaszało dziewięciu strażaków [ZDJĘCIA]

Autor: Redakcja

31/05/2023

Subskrybuj piekary.info

google news icon