Piekarscy policjanci uratowali życie 63-letniej kobiety. Straciła przytomność i przestała oddychać

Policjanci z Piekar Śląskich uratowali życie starszej kobiety, która przestała oddychać. Funkcjonariusze od razu przystąpili do reanimacji, którą prowadzili do przyjazdu karetki. Kobieta została przetransportowana do szpitala.

Śląska Policja
Reanimacja kobiety

Piekarscy policjanci uratowali życie kobiety

W poniedziałek, 19 czerwca przy ulicy Sadowskiego policjanci z piekarskiej komendy prowadzili kontrolę prędkości. W pewnej chwili podbiegł do nich mężczyzna z poblisku budynku, tłumacząc że 63-letnia kobieta straciła przytomność i wymaga udzielenia pomocy medycznej,

Sierż. Kamil Wolak oraz post. Radosław Antczak ruszyli do wskazanego przez mężczyznę domu. Na podłodze leżała nieprzytomna kobieta, która także przestała oddychać. Mundurowi natychmiast rozpoczęli reanimację. Niedługo potem na miejscu zjawili się wezwani na miejsce ratownicy, którzy przejęli czynności od mundurowych.

Dzięki szybkiej reakcji świadków, którzy powiadomili policjantów oraz sprawnym działaniom mundurowych udało uratować się 63-letnią kobietę, która została przewieziona do szpitala, gdzie trafiła pod opiekę lekarzy.

Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk nagrodzi piekarskich policjantów za godną naśladowania bohaterską postawę i uratowanie życia kobiety potrzebującej pilnie pomocy.

Mł. asp. Leszek Brylski uratował kobiecie życie

Może Cię zainteresować:

Policjant z Piekar uratował życie starszej kobiecie. Bez chwili zawahania rozpoczął reanimację

Autor: Martyna Urban

02/12/2022

Subskrybuj piekary.info

google news icon