Policjant z Piekar uratował życie starszej kobiecie. Bez chwili zawahania rozpoczął reanimację

Policjant z Piekar Śląskich podczas dnia wolnego uratował życie 81-letniej kobiecie. W trakcie zakupów zauważył leżącą na ziemi tarnogórzankę. Kobieta nie dawała oznak życia. Mł. asp. Leszek Brylski przystąpił do reanimacji, a na miejsce wezwał kartkę pogotowia. Kobieta w stanie ciężkim trafiła do szpitala.

KMP w Piekarach
Mł. asp. Leszek Brylski uratował kobiecie życie

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 28 listopada. Około godziny 10:00 mł. asp. Leszek Brylski pracujący w Komendzie Miejskiej Policji w Piekarach Śląskich robił zakupy w jednym ze sklepów spożywczych przy ul. Bolesława Śmiałego. W ich trakcie zauważył leżącą na podłodze 81-letnią kobietę, która nie dawała oznak życia.

- Widząc całą sytuację, policjant natychmiast ruszył na pomoc, prosząc stojącą obok kobietę o wezwanie na miejsce pogotowia ratunkowego - wyjaśnia Łukasz Czepkowski, rzecznik prasowy piekarskiej komendy.

Policjant zauważył, że kobieta przestała oddychać, dlatego od razu przystąpił do reanimacji. Po blisko godzinnej walce o życie, 81-letniej kobiecie przywrócono czynności życiowe i przetransportowano ją do okolicznego szpitala

Mł. asp. Leszek Brylski pracuje w policji od 15 lat. Przez pierwsze 6 lat służył w Oddziale Prewencji Policji w Katowicach. Następnie związał się z piekarską jednostką, gdzie nadal pracuje.

Subskrybuj piekary.info

google news icon

czytaj więcej:

Zniszczony samochód Mastalerza

Nieznany sprawca uszkodził samochód przy ul. Mastalerza

Wypadke Piekary

Zderzenie dwóch samochodów na DW911

Patrole policji

Podsumowanie wakacji na piekarskich drogach

Medal dla policjanta

Piekarski policjant otrzymał medal za uratowanie życia

Instalacja w czeskim mieście Opava, która informuje o kursowaniu w przeszłości tramwaju

Powstanie tablica pamiątkowa z dawnymi torami?

AZS

Wybór szkoły ponadpodstawowej

IRRS

Dariusz Iskanin w IRRS