Policjant z Piekar uratował życie starszej kobiecie. Bez chwili zawahania rozpoczął reanimację

Policjant z Piekar Śląskich podczas dnia wolnego uratował życie 81-letniej kobiecie. W trakcie zakupów zauważył leżącą na ziemi tarnogórzankę. Kobieta nie dawała oznak życia. Mł. asp. Leszek Brylski przystąpił do reanimacji, a na miejsce wezwał kartkę pogotowia. Kobieta w stanie ciężkim trafiła do szpitala.

KMP w Piekarach
Mł. asp. Leszek Brylski uratował kobiecie życie

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 28 listopada. Około godziny 10:00 mł. asp. Leszek Brylski pracujący w Komendzie Miejskiej Policji w Piekarach Śląskich robił zakupy w jednym ze sklepów spożywczych przy ul. Bolesława Śmiałego. W ich trakcie zauważył leżącą na podłodze 81-letnią kobietę, która nie dawała oznak życia.

- Widząc całą sytuację, policjant natychmiast ruszył na pomoc, prosząc stojącą obok kobietę o wezwanie na miejsce pogotowia ratunkowego - wyjaśnia Łukasz Czepkowski, rzecznik prasowy piekarskiej komendy.

Policjant zauważył, że kobieta przestała oddychać, dlatego od razu przystąpił do reanimacji. Po blisko godzinnej walce o życie, 81-letniej kobiecie przywrócono czynności życiowe i przetransportowano ją do okolicznego szpitala

Mł. asp. Leszek Brylski pracuje w policji od 15 lat. Przez pierwsze 6 lat służył w Oddziale Prewencji Policji w Katowicach. Następnie związał się z piekarską jednostką, gdzie nadal pracuje.

Subskrybuj piekary.info

google news icon

czytaj więcej:

Wypadek Dąbrówka

Dwa zdarzenia drogowe jednego dnia w Piekarach

Piekary narkotyki

Policjanci przejęli ponad 300 działek amfetaminy w Piekarach

Wypadek na Inwalidów Wojennych w Piekarach

Kierujący skodą potrącił motocyklistę

Kolizja Dw911

Zderzenie dwóch pojazdów na DW911

Wyróżnienia

Wzorowa postawa mieszkańców Piekar Śląskich

Zniszczony samochód Mastalerza

Nieznany sprawca uszkodził samochód przy ul. Mastalerza

Instalacja w czeskim mieście Opava, która informuje o kursowaniu w przeszłości tramwaju

Powstanie tablica pamiątkowa z dawnymi torami?