Piekarscy policjanci odzyskali flet warty kilka tysięcy złotych. Przywłaszczył go... bytomianin

Policjanci z piekarskiej komendy pomogli odnaleźć warty kilka tysięcy flet. Przedmiot został zgubiony w pierwszej połowie maja 2023 roku. Okazało się, że instrument był w posiadaniu bytomianina. Mężczyźnie grozi do roku pozbawiania wolności.

Śląska Policja
Piekarscy policjanci odnaleźli flet

Piekarscy policjanci ustalili tożsamość sprawy przywłaszczenia fletu

11 maja 2023 roku mieszkanka Piekar Śląskich jadąc autobusem w kierunku Bytomia pozostawiła na siedzeniu pojazdu drogocenny instrument muzyczny. Po nieudanych próbach odnalezienia fletu, złożyła zawiadomienie o jego przywłaszczeniu na komisariat policji.


Monitorujący sprawę policjanci wpadli na trop sprawcy przywłaszczenia. 64–letni mieszkaniec Bytomia został zatrzymany 4 sierpnia. Odzyskany flet poprzeczny niebawem wróci do swojej właścicielki. Wartość instrumentu została oszacowana na 5 tysięcy złotych. Mężczyźnie grozi do roku pozbawiania wolności.

- Przypominamy, że znalezienie cudzej rzeczy nie oznacza, że można ją sobie przywłaszczyć. Konkretne przepisy wskazują, w jaki sposób powinien zachować się znalazca - informuje piekarska komenda policji.

Ustawka sportowa

Może Cię zainteresować:

Kolejna ustawka w Piekarach. Uczestnicy spotkali się ze zwycięzcą tegorocznej "Rowerowej Stolicy Polki

Autor: Martyna Urban

31/07/2023

Subskrybuj piekary.info

google news icon