Park w Brzezinach już gotowy! Zobacz, jak wygląda po remoncie

Kończą się prace w zielonym miejscu wypoczynku w Brzezinach Śląskich. Jakie atrakcje czekają tam na gości?

Park w Brzezinach zaprasza

Plac zabaw, odnowione alejki, wybieg dla psów - to tylko niektóre elementy małej infrastruktury, z jakich mogą korzystać mieszkańcy Piekar. Park został zmodernizowany w ramach Budżetu Obywatelskiego na rok 2021. Koszt zadania wyniósł 937 000 zł.

Co nowego znajdziemy teraz w parku? Pojawiły się tam dwie altanki z miejscem na grilla i ognisko. Mali mieszkańcy mogą pobawić się na placu zabaw, zagrać w piłkarzyki czy ping-ponga oraz wyszaleć się wśród drzew dzięki parkowi linowemu. Nie zapomniano także o czworonogach. Dla zwierzaków przygotowano specjalny wybieg. W parku pojawiło się więcej drzew i krzewów. Zadbano również o nowe alejki i odpowiednie oświetlenie.

- Odnowiony park w Brzezinach na pewno stanie się chętnie odwiedzanym miejscem przez mieszkańców dzielnicy. Liczymy też, że będzie unikał dewastacji - stwierdzają władze miasta.

To jeszcze nie koniec dobrych wieści. Za niedługo zobaczymy także tzw. park kieszonkowy. Będzie to miejsce wypoczynku wyposażone w leżanki i hamaki oraz upiększone ozdobnymi roślinami.

Podczas VII edycji Budżetu Obywatelskiego mieszkańcy głosowali na projekty, których realizację zaplanowano na 2021 rok. Wśród nich znajdziemy nie tylko renowację parku w Brzezinach, ale także inne zadania:

  • Sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu przy dworcu autobusowym - Os. Wieczorka
  • Budowa ogólnodostępnych miejsc parkingowych na Osiedlu Powstańców Śląskich
  • Tężnia Solankowa Brzozowice Kamień
  • Doświetlenie przejść dla pieszych lampami hybrydowymi eko
  • Plac zabaw przy Miejskim Przedszkolu nr 13 w Piekarach Śląskich
  • Budki lęgowe dla ptaków jerzyków - naturalny sposób na komary
  • Pomyśl o zdrowiu - rozwój turystyki rowerowej
  • Zakup narzędzi szlifierskich i malarskich

O inwestycjach, które wygrały w tegorocznej edycji, można przeczytać w artykule: "Zwycięskie projekty VIII edycji Piekarskiego Budżetu Obywatelskiego".

Subskrybuj piekary.info

google news icon