Ostatnie wolne miejsca w piekarskich przedszkolach. Magistrat ogłasza nabór uzupełniający

Rok szkolny 2023/24 w szkołach i przedszkolach rozpoczął się 4 września. Jednak nie we wszystkich placówkach miejsca zostały zapełnione. Urząd Miasta Piekary Śląskie ogłasza nabór uzupełniający. Miasto dysponuje 11. miejscami wolnymi w przedszkolach. W aktualnym roku szkolnym urząd zapewnił 1066 miejsc dla dzieci w wieku przedszkolnym.

Krzysztof Turzański
Przedszkole nr 12

W Piekarach trwa nabór uzupełniający do przedszkoli

Pierwszy nabór do przedszkoli miejskich w Piekarach trwał od 6 do 17 marca 2023 roku. W tym roku rekrutacja odbywała się z wykorzystaniem systemu informatycznego VULCAN. Natomiast rodzice lub prawni opiekunowie dzieci kontynuujących wychowanie przedszkolne w danej placówce zobowiązani byli do podpisania umowy w terminie do 15 września 2023 r. W przypadku, gdy umowa nie została podpisana w wyznaczonym terminie, było to potraktowane, jako rezygnacja z miejsca w przedszkolu.

Dlatego po zakończonych procedurach magistrat ogłosił nabór uzupełniający. Rodzice zainteresowanie zapisaniem swoich pociech proszeni są o bezpośredni kontakt z dyrekcjami poszczególnych placówek. Wolne miejsca dla dzieci na rok szkolny 2023/2024 znajdziecie w następujących placówkach:

  • Miejskie Przedszkole Nr 1 – 1 miejsce
  • Miejskie Przedszkole Nr 3 – 1 miejsce
  • Miejskie Przedszkole Nr 10 – 2 miejsca
  • Miejskie Przedszkole Nr 15 – 3 miejsca
  • Zespół Szkolno-Przedszkolnym Nr 1 – 3 miejsca
  • Zespół Szkolno-Przedszkolnym Nr 2 – 1 miejsce

- W piekarskich przedszkolach mamy do dyspozycji łącznie 11 wolnych miejsc. Po co oddawać dzieci do prywatnych przedszkoli, kiedy w miejskich czeka na Wasze pociechy równie dobra lub nawet lepsza atmosfera, opieka i poziom. W ofercie mamy język angielski – nawet dla trzylatków, dodatkowe zajęcia, logopedów i psychologów. Do tego nie trzeba ponosić dodatkowych opłat. W Piekarach lepszej oferty nie znajdziecie - zachęca do zapisu dzieci urząd miasta.

Nowy plac zabaw przy predszkolu

Może Cię zainteresować:

Piekary zyskały nowe miejsce do zabawy dla najmłodszych. Plac przy przedszkolu nr 17 już gotowy

Autor: Martyna Urban

15/09/2023

Subskrybuj piekary.info

google news icon