Osoby starsze ponownie na celowniku oszustów. Dwie piekarzanki straciły łącznie kilkadziesiąt tysięcy złotych

Po raz kolejny celem oszustów stały się osoby starsze. W ciągu kilku dni dwie piekarzanki straciły łącznie kilkadziesiąt tysięcy złotych. Jedna z seniorek została oszukana sposobem "na policjanta". Mundurowi apelują o wzmożoną czujność.

Pixaby
Emerytki oszukane w Piekarach

Dwie piekarzanki straciły oszczędności swojego życia

W minionym tygodniu oszuści odwiedzili 85-letnią mieszkankę Piekar Śląskich. Mężczyzna podał się za pracownika gazowni i wykorzystując nieuwagę kobiety dokonał kradzieży gotówki.

Natomiast w czwartek, 31 sierpnia do 79-latki zadzwonił mężczyzna podając się za policjanta, który rozpracowuje grupę przestępców. Polecił on kobiecie wyrzucić przez balkon swoje oszczędności. Piekarzanka wykonała polecenia oszusta i w ten sposób straciła oszczędności swojego życia.

Obie kobiety straciły łącznie kilkadziesiąt tysięcy złotych. Mundurowi z Komendy Miejskiej Policji w Piekarach Śląskich po raz kolejny ostrzegają przed osobami, które podszywając się na przykład pod policjantów, prokuratorów, członków rodziny albo pracowników różnych instytucji, usiłują wyłudzić pieniądze. Pomimo przeprowadzanych akcji profilaktycznych i wielokrotnych apeli ze strony policjantów, wciąż dochodzi do zdarzeń, w których pokrzywdzonymi są seniorzy.

Oszustwo na policjanta

Może Cię zainteresować:

Oszuści ponownie zaatakowali w Piekarach. Tym razem podali się za policjanta i pracownika banku

Autor: Martyna Urban

26/10/2022

Subskrybuj piekary.info

google news icon