Olimpiada Przedszkolaków odbyła się na MOSiR-ze. Udział wzięło 400 dzieci [ZDJĘCIA]

W Piekarach Śląskich już po raz drugi odbyła się Olimpiada Przedszkolaków. Podczas rywalizacji na boisku Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji udział wzięło prawie 400 dzieci. Po pokonaniu konkurencji, wszystkie przedszkolaki otrzymały pamiątkowe medale oraz upominki.

II Olimpiada Przedszkolaków w Piekarach za nami

W środę, 7 czerwca odbyła się druga edycja wydarzenia pn. Olimpiada Przedszkolaków. O godzinie 10.00 przy ulicy Olimpijskiej 3 rozpoczęła się największa impreza sportowa dla dzieci w wieku przedszkolnym z Piekar Śląskich.

Na uroczystym otwarciu Olimpiady obecny był II Zastępca Prezydenta Miasta Piekary Śląskie - Paweł Słota , który oficjalnie otworzył zawody sportowe. Po uroczystym ślubowaniu, dzieci przystąpiły do konkurencji sportowych i sprawnościowych

- Wszyscy uczestnicy spisali się wyśmienicie, a z twarzy dzieciaków nie znikał uśmiech. Po pokonaniu konkurencji, wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe medale oraz upominki - poinformowali organizatorzy wydarzenia.

Każde przedszkole biorące udział w II Olimpiadzie przedszkolaków otrzymało pamiątkowy puchar. W rywalizacji wzięły udział: Miejskie Przedszkole nr 8 w Piekarach Śląskich, Miejskie Przedszkole nr 2, Miejskie Przedszkole nr 4, Miejskie Przedszkole nr 7, Miejskie Przedszkole nr 17, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1, Miejskie Przedszkole nr 10.

Zmaganiom sportowym najmłodszych mieszkańców naszego miasta przyglądali się przedstawiciele Rady Miasta Piekary Śląskie - Stanisław Plajzner oraz Łukasz Ściebiorowski. Organizatorem wydarzenia był Juventus Academy Piekary Śląskie.

Olimpiada Przedszkolaków Piekary Śląskie

Może Cię zainteresować:

Pierwsza piekarska Olimpiada Przedszkolaków. Odbyła się największa impreza sportowa dla dzieci w mieście

Autor: Tomasz Stankiewicz

26/06/2022

Subskrybuj piekary.info

google news icon