Pierwsza piekarska Olimpiada Przedszkolaków. Odbyła się największa impreza sportowa dla dzieci w mieście

W środę, 22 czerwca 2022 r., odbyła się największa tegoroczna impreza sportowa dla przedszkolaków z Piekar Śląskich. W olimpiadzie wzięło udział ponad 300 dzieci. Zobacz na zdjęciach i na filmie jak wyglądały tegoroczne zmagania.

Olimpiada Przedszkolaków Piekary Śląskie

Pierwsza „Olimpiada Przedszkolaków 2022” w Piekarach Śląskich została zorganizowana przez Juventus Academy Piekary Śląskie przy współpracy z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Piekarach Śląskich oraz z Miastem Piekary Śląskie. Zawody sportowe uroczyście rozpoczął Paweł Słota II Zastępca Prezydenta Miasta Piekary Śląskie.

Konkurencje, wyróżnienia i nagrody

Podczas olimpiady dzieci brały udział w wielu konkurencjach. W ramach sportowych zmagań odbył się także turniej piłki nożnej. Po zakończeniu wszystkich konkurencji uczestnicy otrzymali od Przewodniczącego Komisji Edukacji, Kultury i Sportu Miasta Piekary Śląskie, Łukasza Ściebiorowskiego pamiątkowe medale oraz upominki.

Dodatkowo Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, Łukasz Tomczyk wręczył kapitanom poszczególnych przedszkoli pamiątkowe puchary za udział w olimpiadzie.

– Tak duża liczba uczestników oraz uśmiech na twarzach dzieci, pokazuje, że pomysł na organizację takiego wydarzenia był strzałem w dziesiątkę – informują organizatorzy pierwszej piekarskiej Olimpiady Przedszkolaków.

Patronem medialnym wydarzenia był portal piekary.info

Zobacz zdjęcia z pierwszej Olimpiady Przedszkolaków w Piekarach Śląskich

Olimpiada Przedszkolaków Piekary Śląskie

Subskrybuj piekary.info

google news icon