Nowy plac zabaw w Piekarach Śląskich już opanowany przez maluchy. Powstał dzięki mieszkańcom

Zjeżdżalnie, huśtawka, mini boisko - to tylko część atrakcji, jakie czeka na najmłodszych przy Miejskim Przedszkolu nr 17. W tym tygodniu odbyło się uroczyste otwarcie tego miejsca połączone z rodzinnym piknikiem.

Nowy plac zabaw w Piekarach Śląskich już otwarty

Maluchy z Miejskiego Przedszkola nr 17 mogą spokojnie testować huśtawki czy ścianki wspinaczkowe. We wtorek, 26 września, odbyło się oficjalne otwarcie placu zabaw. W ramach inwestycji powstało także ogrodzenie całego terenu, zapewniające dzieciom bezpieczną przestrzeń do zabawy. Otwarcie infrastruktury dla najmłodszych połączono z piknikiem, podczas którego na gości czekał poczęstunek, loteria czy animacje.

Powstanie placu zabaw przedszkole zawdzięcza zaangażowaniu samych mieszkańców. Zadanie zostało zrealizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego na 2023 rok. Propozycja zdobyła 2005 punktów, co dało jej piąte miejsce i zakwalifikowało do grona zwycięskich projektów. Koszt placu zabaw to 116 343 zł, zaś ogrodzenia - 117 190 zł. Do użytku najmłodszych oddano między innymi zjeżdżalnie, ścianki wspinaczkowe, huśtawkę, mini boisko.

- W ten sposób nie tylko dzieci z przedszkola, ale i całego osiedla będą miały do dyspozycji nowoczesne i funkcjonalne miejsce do zabawy - stwierdzają urzędnicy miejscy.
Przedszkole nr 12

Może Cię zainteresować:

Ostatnie wolne miejsca w piekarskich przedszkolach. Magistrat ogłasza nabór uzupełniający

Autor: Martyna Urban

19/09/2023

Subskrybuj piekary.info

google news icon