Niklaus Pieron ponownie w Piekarach Śląskich. Tym razem ujawnił sekrety Kozłowej Góry

Już po raz drugi Mikołaj Wilga znany pod pseudonimem Niklaus Pieron odwiedził Piekary Śląskie. Razem z Michałem Muszalikiem ujawnili sekrety Kozłowej Góry oraz wsi Orzech położonej w powiecie tarnogórskim. Pierwszym przystankiem podczas wycieczki w Piekarach jest las Dioblina. Pierwszy odcinek, w którym twórcy odwiedzili Szarlej spotkał się z pozytywnym odzewem.

Niklaus Pieron FB/YT
Niklaus Pieron w Kozłowej Górze

Niklaus Pieron wraz z Michałem Muszalikiem oprowadzili po Kozłowej Górze

W poniedziałek, 17 lipca Mikołaj Wilga, działający pod pseudonimem Niklaus Pieron opublikował już drugie wideo, które zostało nakręcone w Piekarach Śląskich. Tym razem youtuber wraz z Michałem Muszalikiem opowiedzieli o sekretach Kozłowej Góry, ponieważ posiada ona wiele ciekawych historii, w tym między innymi tę o Pałacu Donnersmarcków. Ponadto jak zaznaczają twórcy Kozłowa Góra to miejsce bardzo malownicze.

Oprowadzanie zaczyna się od lasu Dioblina, w którym młynarz Praczka szybko się bogacił. W pomnażaniu majątku pomagał mu diabeł (w innej wersji mowa jest aż o pięciu diabłach). Dlatego też las ten nazwano Dioblina.

W kolejnym etapie wycieczki Andrzej Skutnik, przybliża przeszłość Kozłowej Góry i jej najstarszej części. - Jesteśmy na ulicy Paderewskiego, stąd też KoziGóra (Kozłowa Góra) się rozrastała. Tu mieszkali od dawna: Baciki, Muszaliki, Warczoki, ale też Zające - opowiada przewodnik.

W dalszych częściach widzowie będą mogli poznać historię kaplicy w Kozłowej Górze, kościoła Parafialnego Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz pałacu w Kozłowej Górze.

Niklaus Pieron, czyli vlogi po śląsku

Mówi o sobie, że jest twórcą internetowym. To od 7 lat jego praca i źródło utrzymania. Na samym YouTubie (w tym roku minie 10 lat jego kanału Niklaus Pieron) ma ponad 133 tysiące subskrybentów, którzy regularnie oglądają i komentują jego filmy. Streamuje gry na platformie Twitch.tv, działa na Facebooku, Twitterze i Instagramie.

Komentuje po śląsku gry komputerowe, ale także trailery filmów. Pełna humoru śląska zajawka hitu "Kevin sam w domu" ma na YouTubie ponad 1,3 mln wyświetleń. Niewiele mniej, bo ponad 600 tys. zaliczył trailer do "Rambo", czyli Ecika Moczygemby. Charakterystycznego niskiego głosu Mikołaja, ze specyficzną wymową "r" i śląskim akcentem nie da się podrobić.

Niklaus Pieron w Piekarach

Może Cię zainteresować:

Niklaus Pieron odwiedził Piekary Śląskie. Wraz z Michałem Muszalikiem wybrali najciekawsze miejsca

Autor: Martyna Urban

20/06/2023

Niklaus pieron 01

Może Cię zainteresować:

Niklaus Pieron. Od chłopaka, który grał w gry, do nieformalnego ambasadora Bytomia i Śląska

Autor: Katarzyna Pachelska

11/01/2024

Subskrybuj piekary.info

google news icon