Niecodzienne zdarzenie w Dąbrówce Wielkiej. Śmierć poniosły dwa małe warchlaki

W Dąbrówce Wielkiej doszło do kolizji drogowej. W godzinach nocnych kierujący oplem astrą nie zauważył wybiegającej dzikiej zwierzyny, wskutek czego doszło do zderzenia pojazdu z dwoma warchlakami. Młode dziki nie przeżyły zdarzenia.

Mapy Google
Zdarzenie z udziałem warchlaków

Kolizja samochodu z dzikami w Piekarach

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 3 lipca. Kilka minut północą 19-letni kierowca z Wojkowic przemieszczał się w kierunku swojego miejsca zamieszkania. Około 250 metrów przed mostem nad Brynicą jego pojazd zderzył się z dwoma warchlakami przebiegającymi przez jezdnię. Do kolizji doszło na ulicy Sadowskiego.

- Młody kierowca był trzeźwy, nie doznał obrażeń. Natomiast dwa młode dziki nie przeżyły - informuje mł. asp. Łukasz Czepkowski, rzecznik prasowy komendy policji w Piekarach.

Policjanci apelują, by w miejscach oznaczonych znakiem ostrzegawczym - żółtym trójkątem z narysowanym w środku jeleniem, zachować szczególną ostrożność. Do tego typu zdarzeń dochodzi najczęściej pomiędzy zmierzchem a świtem.

- Zachowania zwierząt wybiegających na jezdnię nie da się przewidzieć - mogą one nagle zatrzymać się na środku drogi lub biec z pełnym impetem wprost na jadący samochód. Jadąc w nocy i widząc dziką zwierzynę należy wyłączyć długie światła, które powodują, że przerażone zwierzę zastyga w bezruchu zamiast uciekać - podkreśla Śląska Policja.

Wypadek na Dw911 w Piekarach

Może Cię zainteresować:

Zderzenie trzech samochodów na obwodnicy piekarskiej. Na zjeździe z A1 tworzą się korki

Autor: Martyna Urban

20/04/2023

Subskrybuj piekary.info

google news icon