Nie żyje Marcelina Krawiec. Była radna przez wiele lat pomagała niepełnosprawnym dzieciom

W wieku 56 lat odeszła była radna Rady Miasta - Marcelina Krawiec. Piekarzanka przez wiele lat była nauczycielką Miejskiego Przedszkola nr 5. Ponadto udzielała się w piekarskich stowarzyszeniach, prowadząc między innymi zajęcia dla dzieci niepełnosprawnych.

Piekarskie Stowarzyszenie Przyrodników
Marcelina Krawiec

Nie żyje piekarzanka Marcelina Krawiec

Piekarski urząd miasta poinformował o śmierci Marceliny Krawiec, radny Rady Miasta w kadencji 2014-2018. Piekarzanka z zamiłowania była instruktorka jazdy konnej oraz licencjonowaną hipnoterapeutką. Ś.p. Marcelina Krawiec przez wiele lat współpracowała z instytucjami miejskimi oraz piekarskimi stowarzyszeniami, nieodpłatnie prowadząc zajęcia dla dzieci niepełnosprawnych. Piekarzanka była także nauczycielem w Miejskim Przedszkolu nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi. Była organizatorką corocznych półkolonii dla uczniów szkół podstawowych i przedszkoli, przyrodnikiem, miłośniczką zwierząt i podróży.

- Z żalem i ogromnym smutkiem przyjęliśmy wczoraj rano (2 września) informację o śmierci ś.p. Marceliny Krawiec, nauczycielki oraz wielkiego przyjaciela naszych dzieci. Wielokrotnie uczestniczyliśmy w zajęciach, które ś.p. Marcelina Krawiec organizowała, a w szczególności w hipoterapii. Każdy kto znał Marcelę, wie, że zwierzęta, a w szczególności konie to była jej wielka miłość. I jak myślimy o niej, to widzimy jej burzę loków i szczęście na twarzy kiedy siedzi w siodle, albo oprowadza dzieci podczas hipoterapii - poinformowało Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych i Ich Rodzin OMNES.

Gawlik Grzegorz nie żyje

Może Cię zainteresować:

Nie żyje Grzegorz Gawlik z Piekar Śląskich. Jego ciało odnaleziono na zboczu wulkanu Ontake

Autor: Martyna Urban

11/07/2023

Subskrybuj piekary.info

google news icon