Napił się alkoholu i wsiadł za kierownicę. Sytuację zauważyła piekarzanka i zgłosiła na policję

To kolejne zatrzymanie nietrzeźwego kierowcy w ostatnich dniach. Młody mężczyzna postanowił napić się alkoholu i wsiąść za kierownicę. Świadkiem sytuacji była mieszkanka miasta, która zgłosiła sprawę na policję. Mężczyźnie odebrano prawo jazdy.

ilustracyjne
Pyrzowice pijany kierowca

Kolejny nietrzeźwy kierowca zatrzymany

Do zdarzenia doszło we wtorek, 18 lipca. Dyżurny piekarskiej komendy otrzymał zgłoszenie od mieszkanki Piekar Śląskich, która zauważyła mężczyznę pijącego alkohol, a następnie odjeżdżającego z parkingu.

Mundurowi natychmiast udali się w kierunku, w którym odjechał pojazd i zatrzymali na ulicy Oświęcimskiej kierującego hondą. Badanie alkomatem wykazało u 31-latka blisko promil alkoholu. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, a o jego dalszym losie zadecyduje sąd. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

- Mamy nadzieję, że takie zachowanie i postawa będzie wzorem i motywacją dla innych osób, które w podobnej sytuacji nie zawahają się zadziałać adekwatnie do zagrożenia - podkreśla piekarska komenda policji.

Pijani kierowcy Bytom

Może Cię zainteresować:

Piekarzanin na gościnnych występach. W wydychanym powietrzu miał ponad promil alkoholu

Autor: Martyna Urban

18/07/2023

Subskrybuj piekary.info

google news icon