Na Szarleju powstaje nowy łącznik ul. Bytomskiej i Wyszyńskiego

Samochodem na Wyszyńskiego, jadąc od strony Bytomia? Do tej pory możliwości były tylko dwie - ul. Solidarności lub Bytomska. Już wkrótce to się zmieni. Trwają prace, dzięki którym powstanie zupełnie nowa droga.

Trwają prace na Powstańców Warszawskich

Dawniej, gdy nie było jeszcze Vendo Parku i restauracji McDonald's, mieszkańcy części Szarleja i os. Sowińskiego, wybierając się pieszo do Kauflandu lub na stację benzynową - często korzystali z drogi na skróty przez tzw. rozciep. Hałda rozciągająca się od ronda Julian do ronda Andaluzja faktycznie posiada wiele wydeptanych przez lata ścieżek.

Jedna z nich - pomiędzy ul. Powstańców Warszawskich i Bytomskiej (dokładniej za stacją BP) już wkrótce stanie się asfaltową drogą.

Ponad 600 tys. RFRD

Dzięki środkom pozyskanym z Funduszu Rozwoju Dróg (dawniej Fundusz Dróg Samorządowych), powstanie przedłużenie ul. Powstańców do terenów inwestycyjnych w pobliżu Vendo Parku. Pierwszy etap inwestycji realizowany jest przez MPWiK, gdzie powstaje sieć wodociągowa i kanalizacja sanitarna. Za wykonanie odpowiada firma Habas z Katowic. Prace już za kilka dni dobiegną końca. Kolejny etap zakłada budowę nowej drogi z pełną infrastrukturą. Prace mają zakończyć się w kwietniu 2022.

W planach basen

Zapowiadana inwestycja, o której pisaliśmy tutaj wymaga udoskonalenia infrastruktury. Budowa tzw. "by pass'a" do włączenia się na Wyszyńskiego, zagwarantuje lepszą komunikację z ul. Traugutta i Mickiewicza, oraz terenami przy Szpitalu Chirurgii Urazowej. Wszystko po to, by w przyszłości łatwiej było połączyć drogi z planowanym kompleksem sportowym.

W godzinach szczytu, zatłoczona ul. Bytomska ma szansę na spore odciążenie. Nowa droga pomoże także pozyskać nabywców dla terenów inwestycyjnych. Dojazd do potencjalnych hal będzie dużo łatwiejszy. W tym wypadku, powstanie droga od podstaw, a łączny koszt inwestycji to 1.205.375 zł.

Część drogi, od restauracji McDonald's aż do końca Vendo Parku jest już gotowa. Zanim powstał ten odcinek, korzystanie ze ścieżki przez samochody nie było możliwe. Na początku (lub końcu) obecnej ul. Powstańców Śląskich stały barierki, które uniemożliwiały wjazd. Teraz, mimo braku nawierzchni utwardzonej, wielu kierowców z powodzeniem korzysta już ze skrótu, unikając tym samym chociażby stania na światłach na skrzyżowaniu ulic Bytomskiej, Wyszyńskiego i Karola Miarki.

zdj. UM

Tu powstaje nowa droga


Subskrybuj piekary.info

google news icon