Na MOSiR-ze odbędzie się Piknik Charytatywny dla Jasia. Chłopiec choruje na zespół Canavana

Grupa Ratownicza ProMedical podjęła się organizacji Pikniku Charytatywnego dla półtora rocznego Jasia. U chłopca zdiagnozowano zespół Canavana - ciężką, nieuleczalną chorobę układu nerwowego. W dniu wydarzenia na stadionie MOSiR-u odbędzie się szereg atrakcji, z których datki zostaną przekazane na leczenie chłopca.

Piknik dla Jasia

W sobotę, 6 maja o godzinie 10.00 na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbędzie się charytatywny piknik. Wydarzenie zostanie zorganizowane przez Grupę Ratowniczą Promedical, by wesprzeć leczenie 1,5-rocznego Jasia, u którego zdiagnozowano nieuleczalną chorobę ośrodkowego układu nerwowego - zespół Canavana.

- 21 października (2022 roku - przyp. red.) skończyłem rok, jednak nie jestem taki jak większość moich rówieśników. Nie siedzę, nie chodze, nawet nie trzymam głowy! A to wszystko prawdopodobnie sprawka bardzo rzadkiej wady genetycznej - Zespołu Canavana - czytamy w opisie zbiórki na stronie Pomagam.pl.

Podczas pikniku na uczestników będą czekały różne atrakcje m.in. pokazy ratownictwa medycznego, nauka pierwszej pomocy, licytacje, konkursy, zabawy, możliwość zobaczenia pojazdów straży pożarnej, policji, służby więziennej, quadu ratowniczego, pokazów psów ratowniczo-poszukiwawczych i wiele innych niespodzianek. - Podczas całej akcji będzie można przekazać datki na leczenie Jasia do puszek Fundacji Serca dla Maluszka, której jest podopiecznym - zachęcają do udziału organizatorzy.

Zbiórka dla 1,5-rocznego Jasia z zespołem Canavana

Oprócz zbiórki na stronie Pomagam.pl została założona zbiórka na leczenie 1,5-rocznego Jasia. Chłopiec przed pierwszymi urodzinami trafił do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach. Podczas pobytu chłopca w placówce medycznej lekarze zdiagnozowali u niego zespół Canavana, nieuleczalną chorobę genetyczną.

Schorzenie uniemożliwia prawidłowy rozwój chłopca. Ponadto Jaś do funkcjonowania potrzebuje specjalnego wózka, pionizatora, ortez i leżaczka do kąpieli. Ponadto chłopiec musi być pod stała kontrolą specjalistów i fizjoterapeutów. Obecnie udało uzbierać się ponad 11 tysięcy z 22 tysięcy. Zbiórkę można wesprzeć wpłacając dowolną kwotę na stronie pomagam.pl, do której link jest dostępny tutaj.

Zosia z Piekar

Może Cię zainteresować:

Trwa zbiórka dla półrocznej Zosi z Piekar. Dziewczynka urodziła się z wodogłowiem i przeszła wylew

Autor: Martyna Urban

14/03/2023

Subskrybuj piekary.info

google news icon