Na Placu Noblistów pojawi się wystawa astrofotografii. Wcześniej prelekcję poprawdzi autor zdjęć

Fotografia to jedna z powszechnych pasji. Mało kto jednak dochodzi do takiego poziomu, jak astrofotograf Bartosz Wojczyński. Piekarzanin jest twórcą niebywałych kadrów przedstawiających kosmos. Zdjęcia zostaną zaprezentowane na Placu Noblistów.

artuniverse.eu
Bartosz Wojczyński wystawa

Wystawa astrofotografii w Piekarach

W Miejskim Domu Kultury w Piekarach Śląskich odbędzie się interesująca prelekcja prowadzona przez Bartosza Wojczyńskiego. W poniedziałek, 31 lipca o godzinie 17.00 piekarzanie nie tylko będą mieli okazję posłuchać wykładu, ale także zobaczyć jako pierwsi wystawę astrofotografii autorstwa piekarzanina.

Wstęp na oba wydarzenia jest bezpłatny. Prelekcja odbędzie się w Sali Widowiskowej MDK, przy ulicy Bytomskiej 75.

wystawa astrofotografii
MDK

Kim jest piekarzanin Bartosz Wojczyński?

Choć z zawodu jest informatykiem to już od najmłodszych lat fascynował się astronomią i fotografowaniem. Na przestrzeni lat pogłębiał swoją wiedzę na temat kosmosu i fotografowania ciał niebieskich.

To pozwoliło mu osiągnąć mistrzowski poziom – w Namibii stworzył obraz o rozdzielczości blisko 2,5 miliarda pikseli. Fotografia powstała ze złożenia 110 kadrów, każdy po 4 minuty ekspozycji. Jest to jedno z największych zdjęć galaktyki, które zostało wykonane na Ziemi. Oprócz zdjęć, Bartosz Wojczyński zajmuje się również kręceniem filmów. Jego ekranizacja przedstawiająca 24-godzinny ruch obrotowy stała się hitem serwisu internetowego YouTube.

Bartosz Wojczyński

Może Cię zainteresować:

Piekarzanin Bartosz Wojczyński – twórca kosmicznych zdjęć

Autor: Roksana Druszcz

27/05/2021

Subskrybuj piekary.info

google news icon