Młoda piekarzanka postanowiła zarobić na drobne wydatki. Sprzedaje lemoniadę w Józefce

Wakacje to upragniony czas odpoczynku każdego ucznia. Przez 10 tygodni dzieci i młodzież mogą oddać się lenistwu i pasjom. Dla niektórych to również czas dorywczej pracy. Przykładem jest Zosia z Piekar, która postanowiła w okresie letnim dorobić, sprzedając domową lemoniadę.

Młoda piekarzanka sprzedaje lemoniadę

W Piekarach można kupić domową lemoniadę

Na rogu ulic Wiosennej i Papieża Jana Pawła II swoje stoisko z lemoniadą otworzyła 7-letnia Zosia. Jej "biznes" otwarł się w lipcu. Dziewczynka chciała wykorzystać okres wakacji nie tylko do odpoczynku, ale także by zarobić na swoje drobne wydatki. W słoneczne dni piekarzanka otwiera stoisko z domową lemoniadą o smaku cytrynowym. Produkcją orzeźwiającego napoju i zakupami potrzebnych produktów mała piekarzanka zajmuje się sama. W planach jest również lemoniada o smaku arbuzowym.

- Na pomysł Zosia wpadła już w zeszłym roku ale postanowiliśmy zaczekać aż skończy 7 lat. W tym roku sama przypomniała o naszej obietnicy i wierciła tacie przysłowiową „dziurę w brzuchu” by przygotował jej mały, urokliwy straganik - tłumaczy pani Aleksandra, mama Zosi.

Młoda piekarzanka postanowiła przeciwstawić się inflacji i sprzedaje około 200 ml schłodzonej lemoniady za 2 zł. Jak mówi Zosia, większość osób które odwiedza stoisko, chwali ją za pomysł i często wręcza o wiele większą kwotę niż ustalona. Do tej pory jednego dnia udało się jej zarobić nawet 100 złotych. - Reakcja ludzi jest bardzo przyjazna, z uśmiechem i aprobatą podchodzą do stoiska podczas spaceru, jazdy na rowerze, a nawet specjalnie zawracają samochodami by skosztować lemoniady - dodaje mama Zosi.

Stoisko zostało postawione tuż przy domu młodej piekarzanki, tak by jej rodzice, mogli mieć na nią "oko". Jej opiekunowie nie martwią się o to, czy sobie poradzi, w końcu jak twierdzą, Zosia to otwarta i komunikatywna dziewczynka, dla której taki rodzaj "pracy" to przyjemność.

Zajęcia taneczne z Paco w Piekarach Śląskich

Może Cię zainteresować:

Wakacje w rytmie muzyki z Paco Mbengue. Piekary Śląskie zapraszają na taneczną rozrywkę

Autor: Urszula Gołkowska

13/07/2023

Basen MOSiR Piekary

Może Cię zainteresować:

Plenerowy basen przy MOSiR-ze został otwarty. Pogoda przyciąga kąpielowiczów

Autor: Martyna Urban

04/07/2023

Subskrybuj piekary.info

google news icon

czytaj więcej:

Piekary śląskie konkurs zdjęcie biblioteka

W Piekarach trwa konkurs na najlepsze leśne zdjęcie

Holi Święto Kolorów powraca do Piekar

Holi Święto Kolorów ponownie w Piekarach Śląskich

Circle K Piekary

Tylko dziś na stacji Circle K paliwo będzie tańsze

Piekarski Dzień Bezpieczeństwa

III Piekarski Dzień Bezpieczeństwa już wkrótce

Instalacja w czeskim mieście Opava, która informuje o kursowaniu w przeszłości tramwaju

Powstanie tablica pamiątkowa z dawnymi torami?

AZS

Wybór szkoły ponadpodstawowej

IRRS

Dariusz Iskanin w IRRS