Mistrzowie parkowania nie dają o sobie zapomnieć. Najlepsze wtopy kierowców [ZDJĘCIA]

Mistrzów parkowania w Piekarach Śląskich nie brakuje. Najczęściej samochody stojące w niedozwolonych miejscach widywane są na osiedlach, gdzie nadal brakuje miejsc parkingowych. Prezentujemy wam w galerii najlepszych mistrzów parkowania w Piekarach z kwietnia i maja 2023 roku.

Galeria mistrzów parkowania w Piekarach Śląskich

Od kilkunastu miesięcy na Facebooku prowadzony jest fanpage "Mistrzowie jazdy i parkowania w Piekarach". To na nim administratorzy strony publikują mistrzów parkowania w Piekarach Śląskich. Najwięcej przypadków pochodzi z osiedli mieszkaniowych, gdzie nadal brakuje miejsc parkingowych.

Nagminnym przypadkiem tam jest pozostawianie pojazdów na trawnikach. Warto pamiętać, że parkowanie na terenie zielonym jest naruszeniem art. 144 kodeksu wykroczeń. Mówi on, że każdy, kto na terenach przeznaczonych do użytku publicznego niszczy lub uszkadza roślinność albo depcze trawnik lub zieleniec, podlega karze grzywny do 1000 zł albo karze nagany. Tak wysoka grzywna to jednak rzadkość. Najczęściej kończy się niewysokim mandatem od 20 zł do 500 zł.

Czasami zdarzają się sytuacje, w których kierowcy z wygody podjeżdżają pod same drzwi budynku lub stojąc w miejscu niedozwolonym blokują przejazd. W takim przypadku policja może samochód odholować, co w przypadku pojazdu o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 t będzie kosztować 606 zł, a do 7 ton - 757 zł.

Nie brakuje także kierujących, którzy swoim nieumiejętnym parkowaniem blokują dwa miejsca parkingowe, co także jest karalne. Straż miejska może ukarać za parkowanie na dwóch miejscach mandatem w wysokości 100 złotych.

Mistrzowie parkowania pod lidlem w Piekarach

Może Cię zainteresować:

Kolejne wpadki mistrzów parkowania w Piekarach. Gdyby mogli wjechaliby autem do sklepu

Autor: Martyna Urban

23/04/2022

Subskrybuj piekary.info

google news icon