Kolejne wpadki mistrzów parkowania w Piekarach. Gdyby mogli wjechaliby autem do sklepu

Grupa Mistrzowie jazdy i parkowania w Piekarach cały czas rośnie w siłę. Piekarzanie przesyłają nowe przypadki nieudanych manewrów parkowania. Niektórzy wjeżdżają pod samą ścianę bloku, a inni parkują na dwóch miejscach parkingowych. Czym jeszcze zaskoczą nas "piekarscy mistrzowie parkowania"?

Od kilku miesięcy na Facebooku funkcjonuje grupa "Mistrzowie jazdy i parkowania w Piekarach". Mieszkańcy miasta wysyłają tam zdjęcia "kierowców na medal", którzy nie radzą sobie z manewrem parkowania. Uwieczniane są nie tylko piekarskie rejestracje, ale także bytomskie, bielskie, i wiele innych.

- Strona poświęcona jest pokazywaniem różnych przypadków "mistrzów" kierownicy oraz nieprawidłowego parkowania pojazdów w Piekarach Śląskich. Wyślij nam zdjęcie mistrza jazdy i parkowania w Piekarach Śląskich! Niech świat się o nim dowie - tłumaczą administratorzy strony.

"Wybitni" kierowcy i ich nieudane manewry uwieczniani są na osiedlach, parkingach przy sklepach oraz na prywatnych drogach. Wpadki zdarzają się także straży miejskiej.

Mandaty za parkowanie a nowy taryfikator

Od 1 stycznia br. w Polsce zaczął obowiązywać nowy taryfikator mandatów. Kwoty nakładanej grzywny wzrosły adekwatnie do przekroczonej prędkości. Przykładowo za jazdę powyżej 20 km/h od dozwolonej prędkości grozi mandat 300 zł, ale już za przekroczenie o 71 km/g to 2500 zł.

W kwestii parkowania nowy taryfikator zmienił się w jednym szczególnym przypadku. Mowa tu o nieuprawnionym zatrzymywaniu pojazdu na miejscach oznaczonych znakiem P-18 "Stanowisko postojowe" i P-24 "Miejsce dla pojazdu osoby niepełnosprawnej" albo P-20 "Koperta" i P-24 "Miejsce dla pojazdu osoby niepełnosprawnej. Przed wprowadzeniem nowego taryfikatora była to kara 500 zł, obecnie jest to 800 zł.

Subskrybuj piekary.info

google news icon

czytaj więcej:

Mistrz parkowania biedronka Piekary

Mistrzowie parkowania w Piekarach Śląskich

Piekary Śląskie

Rusza głosowanie piekarskiego Budżetu Obywatelskiego

zaśmiecone zielone tereny Piekary

Coraz mniej dzikich wysypisk na terenie miasta

Górski Raj

Organizacja imprezy integracyjnej? Górski Raj zaprasza!

DSC01535

Włoski trener z wizytą w Juventus Academy Piekary Śląskie

Muzeum Powstań Śląskich Zdjęcie Główne

Do Muzeum Powstań Śląskich na lekcje, warsztaty i urodziny!

Dym

Zmiana cen za ogrzewanie miejskie