Kolejne wpadki mistrzów parkowania w Piekarach. Gdyby mogli wjechaliby autem do sklepu

Grupa Mistrzowie jazdy i parkowania w Piekarach cały czas rośnie w siłę. Piekarzanie przesyłają nowe przypadki nieudanych manewrów parkowania. Niektórzy wjeżdżają pod samą ścianę bloku, a inni parkują na dwóch miejscach parkingowych. Czym jeszcze zaskoczą nas "piekarscy mistrzowie parkowania"?

Od kilku miesięcy na Facebooku funkcjonuje grupa "Mistrzowie jazdy i parkowania w Piekarach". Mieszkańcy miasta wysyłają tam zdjęcia "kierowców na medal", którzy nie radzą sobie z manewrem parkowania. Uwieczniane są nie tylko piekarskie rejestracje, ale także bytomskie, bielskie, i wiele innych.

- Strona poświęcona jest pokazywaniem różnych przypadków "mistrzów" kierownicy oraz nieprawidłowego parkowania pojazdów w Piekarach Śląskich. Wyślij nam zdjęcie mistrza jazdy i parkowania w Piekarach Śląskich! Niech świat się o nim dowie - tłumaczą administratorzy strony.

"Wybitni" kierowcy i ich nieudane manewry uwieczniani są na osiedlach, parkingach przy sklepach oraz na prywatnych drogach. Wpadki zdarzają się także straży miejskiej.

Mandaty za parkowanie a nowy taryfikator

Od 1 stycznia br. w Polsce zaczął obowiązywać nowy taryfikator mandatów. Kwoty nakładanej grzywny wzrosły adekwatnie do przekroczonej prędkości. Przykładowo za jazdę powyżej 20 km/h od dozwolonej prędkości grozi mandat 300 zł, ale już za przekroczenie o 71 km/g to 2500 zł.

W kwestii parkowania nowy taryfikator zmienił się w jednym szczególnym przypadku. Mowa tu o nieuprawnionym zatrzymywaniu pojazdu na miejscach oznaczonych znakiem P-18 "Stanowisko postojowe" i P-24 "Miejsce dla pojazdu osoby niepełnosprawnej" albo P-20 "Koperta" i P-24 "Miejsce dla pojazdu osoby niepełnosprawnej. Przed wprowadzeniem nowego taryfikatora była to kara 500 zł, obecnie jest to 800 zł.

Subskrybuj piekary.info

google news icon