Misterium Męki Pańskiej w Piekarach Śląskich. Odbędzie się na Wzgórzu Kalwaryjskim

Parafia Imienia Najświętszej Maryi Panny i św. Bartłomieja w Piekarach Śląskich zaprasza do wspólnego celebrowania Wielkiego Piątku. Jutro przez cały dzień odbywać się będą nabożeństwa.

UM Piekary Śląskie
Piekary śląskie wielki piątek

Misterium Męki Pańskiej w Piekarach Śląskich

W ostatnią niedzielę, 2 kwietnia, na Wzgórzu Kalwaryjskim w naszym mieście zorganizowana została inscenizacja jednej z najbardziej znanych scen biblijnych. Odegrano wjazd Jezusa do Jerozolimy. Wydarzenie zgromadziło niemało osób.

Misterium Męki Pańskiej w Piekarach Śląskich. Na Wzgórzu Kalwaryjskim poświęcono palmy [ZDJĘCIA]

Jutro, 7 kwietnia, Kościół wspomina śmierć Jezusa. Piekarska bazylika zaprasza do wspólnej modlitwy. O godzinie 8:00 odprawiona zostanie Ciemna Jutrznia, a po niej, o godzinie 9:00, Gorzkie Żale (część II i III). O 9:45 rozpocznie się Chwalebne Misterium Męki Pańskiej na Piekarskiej Kalwarii. Koronka do Bożego Miłosierdzia połączona z Drogą Krzyżową odbędzie się na Rajskim Placu o godzinie 15:00. Najważniejszy punkt Wielkiego Piątku to Liturgia Męki Pańskiej. Rozpocznie się ona o godzinie 18:00. Później wierni będą mieli możliwość adoracji krzyża i czuwania przy Bożym Grobie do godziny 22:00.

Subskrybuj piekary.info

google news icon